Algas 33. rahvusvaheline Esri kasutajate konverents: “GIS — Transforming Our World”


San Diegos algas kogu käesoleva nädala kestev ning järjekorras juba 33. rahvusvaheline Esri kasutajate konverents, mis sel aastal kannab alapealkirja “GIS — Transforming Our World”.

Kõik 8.juulil 2013 toimunud plenaarsessiooni ettekanded on videona järelvaadatavad http://www.esri.com/events/user-conference

Päeva esimesel poolel presenteeriti Esri kasutajate väljapaistvaimaid projekte ja Esri tooteinsenerid tutvustasid juulis ilmuva uue tarkvaraversiooni ArcGIS 10.2 täiendusi. Lisaks paljudele näidetele üle kogu maailma olid Esri asutaja ja presidendi Jack Dangermondi tehtud avaettekande slaidikavas esindatud ka mitmed Eesti GIS-kasutajate tööd. Tutvustati Eesti Geoloogiakeskuse radoonikaarti ja Regio teedeatlast:

Nagu märtsis arendajate konverentsil, rõhusid Jack Dangermond ja Esri tootejuhid oma ettekannetes taas veebipõhistele GIS-lahedustele ja pilvepõhisele andmehaldusele. Populaarsematest uuendustest võib välja tuua Esri Maps for Office, mis võimaldab andmeid otse Exceli tabelist dünaamilise kaardi kujul esitada ja kaardikihina salvestada. Tutvustati täiustatud aluskaarte, mis katavad kvaliteetsetsete andemetega üle 2/3 kogu maailma pinnast. Lisaks on Esri kaardil uues ArcGIS Online versioonis võimalik kuvada reaalajas liiklusinfot. Nüüdsest on organisatsioonidel võimalik ArcGIS Online’ga sarnast infrastruktuuri juurutada ka ettevõtte sisevõrgus ja uut Portal for ArcGIS platvormi demoti ettevõtte CenterPoint Energy näitel.

Päeva kõige tähtsamaks teadaandeks oli, et kõik ArcGIS Desktop tarkvara kasutajad, kellel on kehtiv Esri toeleping, saavad 10.2 versiooniga kaasa ArcGIS Online organisatsiooni kasutajakonto, mis võimaldab ligipääsu Esri ja teiste kasutajate poolt Esri Online platformile üleslaaditud andmetele ning veebirakendustele ja võimaldab pilvepõhist andmehaldust. Märkimisväärselt on parandatud ArcGIS Online ja ArcMap Desktop versiooni ühilduvust. Nüüdsest on võimalik otse veebikeskonnas ilma tarkvara alla laadimata oma andmeid analüüsida. Paari kuu jooksul avatakse Esri Marketplace, mida kirjeldati, kui „Esri enda Apple Store“-i, kust on võimalik leida Esri aplikatsioone, need endale allalaadida või enda koostatud appe teistega jagada.

Pärastlõunases osas pidasid ettekandeid külalisesinejad. Sam Pitroda – India peaministri nõunik, ÜRO rahusaadik ja hinnatud lektor, rääkis India arengust ja GISi rakendamisest riigis. James Fallows, rahvusvaheliselt tunnustatud ajakirjanik ning üle kümne raamatu autor, tutvustas oma uut koostööprojekti Esri-ga, nimeks „American Futures“. Päeva lõpuks astusid lavale viis Los Angeles koolilast, kes 15 000 GIS-profesionaali ees oma kooli GIS-projekti tulemusi ette kandsid. See projekt on üks paljudest i.am.angel programm poolt sponsoreeritud ettevõtmistest, mille eestvedajaks on muusik Will.I.Am, tuntud eelkõige bändist Balck Eyed Peas. Will.I.Am oli ka ise kohal ning astus lavale 30-minutiliseks diskusiooniks Jack Dangermondiga.

Konverentsi avapäeva õhtul avati kaardinäitus, mille raames korraldatud kaardivõistlusel olid esindatud ka Eesti kaardid Maa-ametist. Eesti põhikaardi trükikaart 1:20 000 tõigi suuremõõtkavaliste trükikaartide kategoorias Maa-ametile parima kaardikujunduse eest esimese koha. Õnnitlused Maa-ameti kartograafidele ning kaardivõistluse tulemustega saab tutvuda:

http://www.esri.com/events/user-conference/activities/map-gallery-results

Järgnevatel päevadel toimunud tehniliste seminaride materjale on kättesaadavad:

proceedings.esri.com/library/userconf/proc13/tech-workshops.html

Vaata ametlikku fotogaleriid konverentsil toimuvast siit: