ArcGIS 10.2 versioon ilmunud!


Esri poolt on ilmunud ArcGIS 10.2 versioon, mis sisaldab hulgaliselt täiendavaid uuendusi nii töökoha (desktop) tarkvara, serveri, online ja mobiilirakenduste juures. Palju täiendusi on seotud veebipõhise GIS-platvormi arendamise ja integreerimisega kõikidesse Esri toodetesse. Esri ArcGIS tarkvaratoodete kasutajad, kellel on kehtiv hooldusleping, saavad uue versiooni tasuta. Hoolduslepingu jätkamiseks palume Teil kontakteeruda otse AlphaGIS ettevõttega.

ArcGIS 10.2 uuendused on üle ArcGIS platvormi nii töökoha-, server- kui ka mobiilirakendustes.

ArcGIS for Desktop poolel on laiendatud 3D võimalusi uute geotöötluse vahenditega, lisatud kartograafia tööriistu, tabelandmete importimine/eksportimine otse MS Excel formaati, arendajad saavad kasutada JSON keelt töökoharakenduses. Lisandunud on täiendused geoandmebaaside arhiveerimiseks, rastritega töötamiseks, Python funktsioonide kasutamiseks ja palju muud kasulikku.

ArcGIS for Server suurima uuendusena on uue laienduse ArcGIS GeoEvent Processor ilmumine, mis võimaldab reaalajas GIS-andmete kuvamist veelgi hõlpsamalt kui see varem oli võimalik. Lisaks on GIS teenused nüüd toetatud Portal for ArcGIS nimelises tootes, varundamis- ja taastamisvõimalused ArcGIS Serveri saidi konfiguratsioonile, objektiteenuste (feature service) publitseerimine tavaandmebaasidest (ei pea olema geoandmebaas), cache-tööde optimeerimine, ArcGIS Server Manager aknas on teenuste haldamine muudetud hõlpsamaks, lisatud on teenustele OLE DB andmeallika toetus ning mitmeid teisi uuendusi.

Mobiilsetes rakendustes ja arendusvahendites on samuti mitmeid uuendusi alates versioonist 10.1

APId

Kliki siia detailsema uuenduste nimekirja saamiseks

ArcGIS for Desktop 10.2 versiooni uuendusi tutvustav video

ArcGIS for Server 10.2 uus laiendus GeoEvent Processor

ArcGIS Online uuendused

3D uuendused 10.2 versioonis

 

ArcGIS 10.2 uuenduste paigaldamine

Kehtiva Esri toelepinguga kliendid saavad uue tarkvara versiooni laadida alla Esri kliendiportaalist. Kui antud tegevusega peaks tekkima täiendavaid küsimusi, siis palume Teil võtta meiega ühendust e-mailil hooldus@alphagis.ee.

NB! Kui kasutate hetkel ArcGIS 10.1 versiooni, siis uue töökoha (desktop) ja servertarkvara installeerimiseks ei pea vana versiooni arvutist eemaldama. Piisab lihtsalt standardse installatsiooni viisardi läbimisest ning tarkvara uuendatakse 10.2 versioonile. ArcGIS 10.1 versioonist varasemad tuleks enne 10.2 paigaldamise alustamist arvutist eemaldada. Kui kasutate Concurrent Use tüüpi võrgulitsentse, siis tuleb uuendada ka neid litsentse pakkuv/väljastav litsentsiserver. Kui asutuses on rohkem kui 1 tarkvara installatsioon, siis antud uuest litsentsiserverist on vajadusel toetatud ka ArcGIS 10.1 versiooni tarkvaratoodete kasutamine.

Loodetavasti muudab uus versioon teie tarkvara kasutust hõlpsamaks ning pakub teile mitmeid uusi kasulikke võimalusi oma ülesannete ja projektide lahendamiseks! Küsimuste korral pöörduge AlphaGIS tehnilise toe poole aadressile hooldus@alphagis.ee.