ArcGIS 9.3 Service Pack 1


Teatame Teile, et ESRI online tugikeskuses (ESRI Online Support Center) on kättesaadav ArcGIS 9.3 versiooni esimene hoolduspakett (Service Pack 1), mis sisaldab kasulikke hooldusparandusi ning jõudlust ja stabiilsust tõstvaid täiendusi erinevate ArcGIS tarkvaratoodete tarbeks.

NB! Positiivne uudis kõigile ArcView 9.3 ja ArcEditor 9.3 tarkvara kasutajatele on see, et peale vastava hoolduspaketi allalaadimist on võimalik andmeid väga mugavalt teisendada mistahes CAD formaati (ArcToolbox aknas Conversion Tools->To CAD valikute alt käsklus Export to CAD). Nimetatud töövahend võimaldab andmeid eksportida alljärgnevatesse CAD formaatidesse: DGN-V8, DWG-R14, DWG-R2000, DWG-R2004, DWG-R2005, DWG-R2006, DWG-R2007, DXF-R14, DXF-R2000, DXF-R2004. DXF-R2005, DXF-R2006 ja DXF-R2007. Juhul, kui vastav töövahend ei ole nähtav, siis kontrollige üle ArcToolbox valikute alt, kas sealt on välja lülitatud tingimus „Hide Locked Tools“.

Samuti sisaldab hoolduspakett mitmeid kasulikke uuendusi, mis on seotud andmete eksportimisega PDF formaati. Sellega seonduvalt soovitame kõigil ESRI tarkvaratoodete kasutajatel neile vajalik olev hoolduspakett esimesel võimalusel alla laadida ning töökoha arvutisse installeerida.

ArcGIS 9.3 Service Pack 1

http://resources.arcgis.com/content/patches-and-service-packs?fa=viewPatch&PID=15&MetaID=1457

ArcGIS 9.3 Service Pack 1 hoolduspaketi uuenduste ülevaade – kliki siia

Installeerimise juhend

ArcGIS 9.3 Service Pack 1 saidil on hulk erinevaid valikuid nii töölaua GISi, server-lahenduste jms. toodete jaoks. ArcGIS Desktop toodete (ArcView, ArcEditor, ArcInfo + laiendused) tarbeks on vajalik ArcGISDesktop93sp1.msp (94 MB). Laadige esmalt vastav fail arvuti kõvakettale ning pärast seda aktiveerige. Vajadusel sulgege arvutis varasemalt avatud ArcGIS aplikatsioon (nt. ArcMap, ArcCatalog jne). Pärast hoolduspaketi installeerimist võite vastava .msp faili soovi korral arvutist kustutada (uuendused kirjutatakse installeerimise ajal programmi kirjeldavatesse kaustadesse ja registritesse). Lisaks eespool nimetatud hoolduspaketile on kasulik installeerida ka ArcGIS Desktop abimenüü uuendatud versioon ArcGIS Desktop Help updates ArcGISDesktopHelp93sp1.msp (243 MB) näol.

NB! ArcGIS kasutajad, kes on vastava tarkvara installeerimisel kasutanud nt Evaluation Edition (60 päeva kehtiv litsents) või Student Edition (1 aasta kehtiv litsents) plaati, peaksid ka hoolduspaketi osas kasutama nn Evaluation Edition tüüpi versiooni. Näiteks ArcView 9.3 ja/või ArcEditor 9.3 tarkvara ning selle laienduste puhul tuleks valida ArcGIS Desktop Evaluation EditionArcGISEvalEdition93sp1.msp (94 MB).

Situatsioonis, kus ei ole täpselt teada, milline konkreetne ArcGIS Desktop versioon on arvutisse installeeritud, on seda enne service pack-i lisamist võimalik eelnevalt kontrollida Desktop Administrator aknas (ArcGIS Configuration). Detailne juhend ArcGIS versiooni kontrollimise kohta on kättesaadav siit.

 Peale vastava hoolduspaketi installeerimist võite selle olemasolu kontrollida ArcGIS Desktop Administrator aknas (Start->Programs->ArcGIS->Desktop Administrator), mille avamiseks peab nii ArcMap kui ka ArcCatalog olema suletud!

 

 

 

 

 

 

 

Kui Teil tekib küsimusi, palume Teid julgesti pöörduda AlphaGIS-i tehnilise toe poole!