ArcGIS 9 seminarid Pärnus, Tartus ja Tallinnas


16.-18. juunil toimusid Pärnus, Tartus ja Tallinnas ESRI tarkvara seminarid “ArcGIS tarkvara uue versiooni 9.0 võimalused”. Kolmel päeval toimunud seminaridel osales ligikaudu 100 inimest rohkem kui 50 organisatsioonist ning kõige erinevamatelt elualadelt: keskkond, kaardistamine, riigiasutused, teadus/haridus, kohalikud omavalitsused, võrguvaldajad.

ArcGIS 9 seminarid on toimunud üle maailma alates 11.maist 2004 ja on olnud väga populaarsed (vt. http://www.esri.com/events/arcgis9/index.html). Eesti vastavatel seminaridel räägiti äsjailmunud ArcGIS 9 versiooni põhivõimalustest ning kuidas neid rakendada. Seminari peaesineja oli ESRI Balti piirkonna tehnilise toe juht Vytautas Gipi�kis, HNIT-Baltic GIS (Leedu).

Seminaril esitas Aivo Vard (ALPHAGIS) ettekande ESRI GIS põhikontseptsioonidest ja geoandmebaasi rollist ning uutest ArcGIS toodetest. Vytautas Gipi�kis (HNIT-Baltic GIS) selgitas üksikute ArcGIS perekonna toodete võimalusi reaalsete demode näitel. Margus Roll (InspirIT) ettekanne oli ArcIMS tarkvara abil kaartide publitseerimisest internetis. Olev Veskimäe (Eesti Kaardikeskus) rääkis ArcGIS tähtsusest organisatsiooni infosüsteemis ning võimalikest probleemidest ja nende lahendustest.

Täiendavat informatsiooni ArcGISi ja teiste ESRI toodete kohta leiate: http://www.esri.com/ http://support.esri.com

Kui Te soovite, et saadame Teile seminaril näidatud slaide või tooteinfot, palun pöörduge ALPHAGIS poole.