ArcGIS Online uuendused (juuli 2015)


Esri avaldas 9. juulil 2015 uue versiooni ArcGIS Online baaskeskkonnast ja sellega seotud toodetest. Põhjaliku ülevaate uuendustest ning muud lisainformatsiooni leiate http://blogs.esri.com/esri/arcgis/2015/07/09/whats-new-in-arcgis-online-july-2015/.

Valik ArcGIS Online uuendustest (juuli 2015)

Uuendused hõlmavad nii nutikat kaardistamist (smart mapping), uusi malle rakenduste/äppide tegemiseks, organisatsioonikonto haldamist ja administreerimist jpm. Nutikas kaardistamine pakub nüüdsest andmete sisust tuletatud töövahendeid, mis võimaldavad andmeid senisest lihtsamini uurida ja teha pilkupüüdvamaid veebikaarte. Mugavamaks on muutunud ka kihi parameetrite vahetamine, mitmete toimingute tegemiseks on nüüdsest kasutatavad spetsiaalsed funktsionaalsuse nupud vastava kihi nimetuse alt. Kihtide läbipaistvuse määramisel on rakendatav objektipõhine lähenemine konkreetse atribuudiväärtuse alusel. Aadressotsingu kaudu saadud tulemus (aadresspunkt) on mugavalt teisendatav eraldiseisvaks kaardi märkmete kihiks. Palju uut on lisandunud ka populaarsesse Web AppBuilder for ArcGIS moodulisse. Beetaversioonina on kasutajateni jõudnud uus toode nimega App Studio for ArcGIS (vt lähemalt http://www.esri.com/landing-pages/appstudio), mille kaudu saate mobiilseid rakendusi lihtsa vaevaga kohaldada otse Android, iOS, Windows, Mac OS X ja Linux platvormidel töötavaiks.

Detailse ülevaate kõigist lisandunud uutest võimalustest ja toodetest leiate asjakohaselt saidilt: http://doc.arcgis.com/en/arcgis-online/reference/whats-new.htm.