ArcGIS Online uuendused (juuni 2016)


Esri avaldas 15. juunil 2016 uue versiooni ArcGIS Online baaskeskkonnast ja sellega seotud toodetest. Täiendused hõlmavad muuhulgas 2D/3D kaardiaknaid, uusi temaatiliste kaartide loomise ja kartograafilise disaini vahendeid, paremini liigendatud ülevaadet sisuobjektide metaandmetest, uusi malle rakenduste/äppide tegemiseks, organisatsioonikonto üldist haldamist ja administreerimist (sh nimelistele kasutajatele krediitide kulu ülempiiri seadmine) jpm.

AGOL_juuni_2016

Nutika kaardistamise (Smart Mapping) juures on lisandunud täiendavad stiilid aja kui teatud kirjeldava tunnuse visualiseerimiseks. Veebist kihtide lisamise rippmenüüst leiab uute valikutena WFS ja WMTS teenused. WMS-teenuste juures on toetatud hüpikakende määramine/kasutamine.

Palju uut kasulikku on lisandunud ka populaarsesse Web AppBuilder for ArcGIS moodulisse. Üks neist funktsionaalsustest on kasutaja poolt täiendavate „oma“ kihtide lisamine. Lihtsamaks on muutunud ka objektide kuvamised eri tüüpi filtrite alusel, selekteerimine ja redigeerimine. Päringute ja selektsioonide kaudu saadud tulemused on nüüdsest eksporditavad ka erinevatesse formaatidesse (sh CSV, GeoJSON jt). Rakenduse üldise disaini juures saab lisaks standardsetele värvitoonidele kasutada nende määramiseks RGB ja HSV mudeleid.

Beetaversioonina on kasutajateni jõudnud kauaoodatud uus rakendus nimega Story Map Cascade, mis integreerib veelgi tõhusamalt veebilehe, multimeedia ja interaktiivse kaardi parimad omadused (vt lähemalt http://storymaps.arcgis.com/en/app-list/cascade/). Beetaversioonina muutus kättesaadavaks ka rakendus nimega Story Map Crowdsource, pakkudes välja senisest mugavamad lahendused ühisloome ja laiema üldsuse kaasamiseks GIS-vahendite kaudu (vt lähemalt http://storymaps.arcgis.com/en/app-list/crowdsource/).

ArcGIS Online-ga seotud toodetest on neil päevil Collector for ArcGIS-i puhul oodata parendatud kvaliteeti GPS-iga objektide kogumisel ning Survey123 for ArcGIS ja Workforce for ArcGIS beetaversioonide asendumist koos pisiparandustega esimesteks täisversioonideks. Kujundusgraafika valdkonna spetsialiste peaks kindlasti rõõmustama ka uue tootena ilmuva ArcGIS Maps for Adobe Creative Cloud esimene beetaversioon.

Põhjalik ülevaade värskelt ilmunud uuenduste kohta on kättesaadav https://blogs.esri.com/esri/arcgis/2016/06/15/whats-new-arcgis-online-june-2016/