ArcGIS Online uuendused (november 2015)


Esri avaldas 18. novembril 2015 uue versiooni ArcGIS Online baaskeskkonnast ja sellega seotud toodetest.

Äsjailmunud ArcGIS Online uuendus pakub uusi võimalusi andmete visualiseerimiseks, täiustusi organisatsiooni haldamiseks ning parendusi veebilehe disainis.

 

 

Valik ArcGIS Online uuendustest (november 2015):

  • Täiustunud sisuga nutikas kaardistamine (smart mapping)

Nutikas kaardistamine võimaldab kaardiandmete kohest kuvamist kaardi ArcGIS Online keskkonda toomisel. Viimase uuendusega on võimalik andmeid kaardil visualiseerida kahe erineva atribuutvälja alusel korraga (näha andmete suhet sümboli suuruse ja värviskaala põhjal).

http://blogs.esri.com/esri/arcgis/2015/11/18/whats-new-in-smart-mapping/

http://www.arcgis.com/apps/MapJournal/index.html?appid=66112a531ccd461d9214e3de6ab4e984

  • Kaardiakna uuendused

Kaartide loomisel kaardisirvijas on võimalik otsida ja lisada Esri elukoha atlasest just neid kihte, mis jäävad loodava kaardi kuvaulatusse. Kaardikirjetele on võimalik lisada halo. Järjehoidjate järjestust on võimalik muuta ning teejuhistes on võimalik otsida juhiseid enda loodud kihtide atribuutide alusel.

  • 3D vaate uuendused

Vaates on lisaks globaalsetele andmetele võimalik kuvada andmeid ka kohaliku vaatena (väikese ala ulatuses) ning kohalikus vaates saab vaadata ka maa alla (nt määvärina epitsentreid ja tulipunkte). Vaates on võimalik mitmkesi korraga töötada ningkasutada öist, päikese tõusu ja loojumise efekte. Muuta saab ka sümboleid, muutes nende täite- ja äärejoone värvi.

http://blogs.esri.com/esri/arcgis/2015/11/18/whats-new-in-the-scene-viewer-november-2015/

 

  • Kaardilugude ja veebikaardi mallidega seotud uuendused

Kaardilugude kaarte saab nüüdsest luua või modifitseerida kaardiloo loomise aknas või paralleelselt kaardiloo tegemisega. Enam ei pea kaarti ette ära tegema ja seda siis kaardiloo tegemise rakendusse viia. Iga kaardiloo avamise korra teeb kaardiloo rakendus taustal kontrolli, leidmaks potentsiaalsied vigu ning üritab neid automaatselt parendada ja andes sellest ka kasutajale märku.

Kaardilugude loomise keskkond uuenes, otsingut on võimalik teha omatehtud kaardikihtide info põhjal, kaardirakendust on võimalik äpina jagada.

Uue veebirakenduse mallide galerii on muudetud mugavaks ning see lihtsustab soovitud mallide otsimist.

Uus veebikaardi mall – minimalist, mis on veelgi lihtsam ja lihtsustatud veebikaardisirvija, mille põhifookus langeb kaardile endale. Kuid mida saab seadistada näitamaks kaardi legendi, märkmeid või infot hüpikaknana.

http://www.arcgis.com/home/item.html?id=cd6db3b1581342cba86cfa784e9d8a75

http://blogs.esri.com/esri/arcgis/2015/11/18/whats-new-in-story-maps-november-2015/

  • Aluskaardid

Vektorkaardid (hetkel beetaversioonina) on Image Tile Layer’i asemele tulemas ja neid saab juba praegu aluskaardina oma kaardirakendustes proovida. http://www.arcgis.com/home/group.html?id=30de8da907d240a0bccd5ad3ff25ef4a

 

Täieliku nimekirja uuendustest ning muud täiendavat asjakohast infot leiab http://goo.gl/eKlcBX.