Esri CityEngine 2013


Detsembris ilmus Esri CityEngine 2013 3D linnamodelleerimise tarkvara versiooniuuendus.

Suurima uudisena võimaldab uus arendajate liides (SDK) nüüd CityEngine protseduurilist 3D modelleerimise tehnoloogiat kasutada ka teistes enimlevinud 3D tarkvarades nagu Autodesk Maya, 3ds Max ja SketchUp.

Uues versioonis saab kasutaja oma CityEngine projekti sisse importida OpenStreetMapi avatud andmeid. Lisaks kuvamisele, saab OpenStreetMapi tasuta andmeid kasutada ka uue 3D projekti loomiskeks.

Koostöös e-on tarkvaraga on tunduvalt täienenud ka taimestiku modelleerimiseks mõeldud galerii, mille abil saab oma 3D mudeleid täiendada realistliku väljanägemisega puude, põõsaste ja muude taimestikuga. Sama tehnoloogia lahendust on kasutatud ka hittfilmides nagu Avatar ja Nälja Mängud.

Varasemalt projekti põhiselt salvestatud reeglitefaile saab nüüd reegli pakkidena salvestada ja näiteks teiste kasutajatega või oma klientidega/kolleegidega jagada. Endiselt saab jagada ka terveid CityEngine 3D tseene. Nagu ka eelnevas versioonis on jagatud veebitseenide kuvamiseks tarvilik vaid veebibrauseri olemasolu. See teeb lihtsaks oma 3D mudelite jagamise kasutajatega, kellel puudub ligipääs ja vajadus CityEngine tarkvarale.

 

Testi uut CityEngine 2013 30-päevase prooviversioonina: http://www.esri.com/software/cityengine

Ametlik Esri link:

http://www.esri.com/esri-news/releases/13-4qtr/esri-cityengine-2013-brings-powerful-modeling-to-your-favorite-3d-applications

Registreeru 3D Cities for Safety and Security webinarile (toimub juba 18.12.2013):

https://www2.gotomeeting.com/register/836172378