Esri päevad 2015 kokkuvõte


AlphaGIS aastaringi üks olulisematest tähistest ehk Esri päevade raames toimunud konverents „GIS – geograafia kaudu“ toimus 6.-7. mail 2015. Neil kahel järjestikusel suvisel maikuu päeval sai hotellis “Euroopa” taaskord rohkervuliselt näha ja kuulda aja- ja asjakohaseid etteasteid GIS-teemadel, tutvuda uute infotehnoloogiliste arengusuundadega ning saada asjakohane ülevaade valdkonna hetkeseisust Eestis ja lähiriikides. Sooja tunde tekitas teadmine, et üritus tõi ka sel aastal kokku sedavõrd suure ja mitmepalgelise hulga huvilisi. AlphaGIS-il ja teistel üritust läbi viia aidanud koostööpartneritel oli au võõrustada neil päevil üle 170 inimese 70 erinevast ettevõttest. Kohal olid GIS-i kasutajad ja asukohapõhiste tehnoloogiate huvilised paljudest Eesti asutustest, üldhariduskoolidest ja ülikoolidest.  Erinevatel sessioonidel astus üles 34 esinejat Eestist, Lätist, Leedust, Soomest ja Hollandist.

Vaata ettekannete videosalvestusi tasuta vimeo keskkonnast: https://vimeo.com/album/3389381

Konverentsi avapäeval toimus AlphaGIS spetsialistide esitlus ArcGIS toodete värskeimatest uuendustest:

Esri tehnoloogia uuenduste ülevaates tutvustati ArcGIS 10.3 versiooni ja selles sisalduvaid tarkvaralisi arenguid (ArcGIS Pro, CityEngine jm). Samas anti ülevaade ka Oculus prillide rakendamisest ja integratsioonist GIS-platvormiga. Kõige kaalukam osa uuendustega seotud temaatikast oli ühel või teisel moel seotud ArcGIS Online pilveteenuste kaudu lisandunud funktsionaalsusega, mis hõlmasid nii täiustunud kartograafilist disaini, 3D visualiseerimist, veebiäppide loomise võimalusi, uusi arenduskeskkondi kui ka äppe nutitelefonidele ja teistele mobiilsetele seadmetele (Web AppBuilder, AppStudio, Explorer, Collector, Crowdsource Reporter, GeoPlanner). Konverentsi võttis meeleolukalt kokku oma ettekandega Henn Sarv, kes jagas geograafilises võtmes MS Excel tarkvara hingeelu saladusi.

Kõik konverentsil toimunud ettekanded on vaatamiseks/lugemiseks kättesaadavad http://www.alphagis.ee/uritused/esri-paevad-2015/kava/

Sotsiaalmeedia kaudu on võimalik tutvuda ka ürituse fotogaleriiga:

Täname kõiki osalejaid ning kohtumiseni järgmistel Esri päevadel, mis saavad toimuma 11.-12. mail 2016!