Esri päevad 2016 kokkuvõte


Pikaajalise traditsiooniga konverents „GIS – geograafia kaudu“ toimus sedakorda 11.-12. mail 2016, kus kõik kokkutulnud said taaskord osa suurest hulgast ettekannetest, võimaluse tutvuda uute infotehnoloogiliste arengusuundadega ning ülevaate valdkonna hetkeseisust Eestis ja lähiriikides.

Kokku osales konverentsil üle 160 inimese enam kui 65 erinevast asutusest. Ürituse erinevatel sessioonidel astus üles 34 esinejat Eestist, Lätist, Leedust, Ühendkuningriikidest ja Šveitsist.

Konverentsil anti ka sel korral traditsioonilised auhinnad – „Aasta GIS tegu 2016“ nimetusega pärjati Maa-ametit, „Parim ArcGIS Online veebikaart 2016“ kategoorias anti auhind Tallinna Linnaplaneerimise Ametile ning Esri noore teadlase stipendiumi sai Hando-Laur Habicht, kes sõidab ka San Diegosse maailma suurimale GIS-konverentsile ehk Esri rahvusvahelisele kasutajate konverentsile.

Konverentsi erinevates sessioonides toimunud ettekannete materjalid on kättesaadavad http://www.alphagis.ee/uritused/esri-paevad-2016/kava/

Ürituse avapäeval toimus AlphaGIS spetsialistide poolt praktilise sisuga ning kodumaiste näidete alusel esitlus ArcGIS toodete värskeimatest uuendustest:

Esri tehnoloogia uuenduste ülevaates tutvustati ArcGIS 10.4 versiooni ja selles sisalduvaid tarkvaralisi arenguid (ArcGIS Pro, ArcGIS Online, Drone2Map for ArcGIS, Survey123 for ArcGIS, GeoForm, Collector for ArcGIS, ArcGIS Earth, CloudCities, Minecraft ja ArcGIS integratsioon jm). Kõige kaalukam osa uuendustega seotud temaatikast oli moel või teisel seotud ArcGIS Online-i kui keskse veebipõhise GIS-platvormi komponendi kaudu lisandunud uute võimalustega, mis hõlmasid nii täiustunud kartograafilist disaini, geoanalüütika vahendeid, 3D visualiseerimist, veebiäppide ja andmete GIS-põhist sisestamist/allkirjastamist mugavate vormide kaudu, uusi arenduskeskkondi kui ka äppe nutitelefonidele ja teistele mobiilsetele seadmetele. Konverentsi võttis kokku Hans Lõugas möödunust, tänapäevast ja tulevikuperspektiivis toimuvatest IT-arengusuundadest.

Täname südamest kõiki esinejaid, osalejaid, toetajaid ja abilisi, kes andsid oma panuse ürituse kordaläinud toimumisele.

Uute kohtumiseni mais 2017!

DSC_2197

 

Konverentsi fotogalerii