Esri päevad 2017 edukalt toimunud


14. korda Esri päevade raames korraldatud konverents „GIS – geograafia kaudu“ toimus 10.-11. mail 2017 Tallinnas „Euroopa“ hotellis. Rohkearvulise osalejaskonnaga foorumil sai taaskord näha ja kuulda, mida põnevat on viimase jooksva aasta kestel geoinformaatika maastikul toimunud ning millistes suundades GIS-tehnoloogia täna kõige kiiremini areneb. Ürituse erinevatel sessioonidel sai sõna 35 esinejat Eestist, Lätist, Leedust ja Hollandist, kes jagasid kahe päeva jooksul kuhjaga sisukaid, huvitavaid ja praktilisi näiteid väga laiast elualade spektrist: kartograafia, keskkond, haridus, omavalitsused, transport, sisejulgeolek, riigikaitse jne.


Konverentsil jagati ka sel korral välja traditsioonilised auhinnad – „Aasta GIS tegu 2017“ nimetusega pärjati Kaitseväge, „Parim ArcGIS Online veebikaart 2017“ kategoorias noppis auhinna Tartu Linnavalitsus ning Esri noore teadlase stipendiumi pälvis Sander Varbla (TTÜ), kes sõidab juulikuus ka San Diegosse maailma suurimale GIS-konverentsile ehk Esri rahvusvahelisele kasutajate konverentsile.

Konverentsi erinevates sessioonides toimunud ettekannete materjalid on kättesaadavad http://www.alphagis.ee/uritused/esri-paevad-2017/kava/
Ürituse avapäeval toimus AlphaGIS spetsialistide poolt juba traditsioonilises võtmes praktilise sisuga ning kodumaiste näidete kaudu erinevad demod ArcGIS toodete värskeimatest uuendustest:

Esri päevad 2017: Mis on uut Esri tehnoloogias from AlphaGIS on Vimeo.

Esri tehnoloogia uuenduste ülevaates tutvustati ArcGIS 10.5 versiooni ja selles sisalduvaid tarkvaralisi arenguid (ArcGIS Pro, ArcGIS Online, Drone2Map for ArcGIS, Insights for ArcGIS, Story Map Cascade ja ArcGIS nutirakendused – Workforce for ArcGIS, Collector for ArcGIS, Operations Dashboard for ArcGIS). Kõige mahukam osa uuendustega seotud temaatikast oli moel või teisel seotud ArcGIS Online-i kui keskse veebipõhise GIS-platvormi komponendi kaudu lisandunud uute võimalustega, mis hõlmasid nii täiustunud kartograafilist disaini, andmetöötlust, geoanalüütika vahendeid, 3D visualiseerimist jpm. Konverentsile pani väärilise punkti professor Jaak Kikase põhjalik ülevaade krestomaatilise maadeavastaja Alexander von Humboldti pärandist kuni tumeda universumi ja holograafiliste printsiipide käsitlemiseni välja.

 

Täname südamest kõiki esinejaid, osalejaid, toetajaid ja abilisi, kes andsid oma panuse ürituse kordaläinud toimumisele.

 

Uute kohtumiseni!

 

Konverentsi fotogalerii