Esri uued tooted: Operations Dashboard ja Collector for ArcGIS


Esri on välja lasknud uued tooted Operations Dashboard for ArcGIS ja Collector for ArcGIS. Need uued ja huvitavad rakendused on kasutatavad ArcGIS Online pilvepõhise GIS-iga põimitult. Operations Dashboard ja Collector for ArcGIS on sõltuvalt vajadustest kasutatavad nii ühiselt kui ka eraldiseisvatena.

Operations Dashboard for ArcGIS on kättesaadav Esri ressursside portaalist.

Collector for ArcGIS on nutiseadmetele allalaetav Apple App Store ja Google Play keskkondadest

 

Operations Dashboard for ArcGIS

Operations Dashboard for ArcGIS pakub ühist töölaua pilti monitooritavatele juhtumitele ja nähtustele. Operations Dashboard ühildub kaartide ja erinevate lähteandmetega,  võimaldades luua laia valiku erinevaid töölaua vaateid, mis sisaldavad nii diagramme, nimekirju, mõõdikuid ja indikaatoreid, mis vastavalt muutuvatele andmetele uuendavad ennast automaatselt:

Töölaua vaated on koostatavad nii mitme monitoriga süsteemidele kui ka ühe kuvariga seadmetele (nt tahvelarvutid). Samuti on võimalik luua erinevaid vaateid ja sõltuvalt kasutajate vajadustest tarbida erinevaid informatsiooniga seotud näitajaid. Kasutajad saavad teha koostööd, kasutades näiteks sisseehitatud sõnumite saatmist ja kaardimärkmeid. Neid vaated on salvestatavad ArcGIS Online keskkonnas ja jagatavad vastava organisatsiooni siseselt.

Detailsema info saamiseks soovitame külastada allolevaid linke:

 

Collector for ArcGIS

Mõeldud peamise sihtgrupina välitööde meeskondadele, on vastav lahendus kasutatav tabel- ja ruumiandmete informatsiooni loomiseks ja uuendamiseks nutitelefonide ja teiste GNSS/GPS-tehnoloogiaga varustatud nutiseadmete abil. Collector for ArcGIS kaudu kogutud andmeid saab kuvada spetsiaalse Operations Dashboard programmi abil.

Lisaks saavad välimeeskonnad Collectori abil planeerida teekondi, saada infot tööde asukohtadest ja kasutada asjakohase andmekvaliteedi tagaamiseks automaatseid andmesisestuse vorme. Võimalik on jäädvustada nähtustest/objektidest fotosid, videosid ning integreerida see informatsioon nähtamatult tagasi ettevõtte GIS süsteemidesse. Collector for ArcGIS on konfigureeritav erineva sisuga tööriistade kasutamiseks, et pakkuda andmete kogumise töövooge vastavalt organisatsiooni ärivajadustele.

Detailsema info saamiseks soovitame külastada allolevaid linke: