Euroopa Komisjon sõlmis INSPIRE@EC projekti lepingu ESRI tehnoloogia arendajatega


Leping hõlmab ruumiandmete infrastruktuuri GIS-i tehniliste komponentide arendust

Euroopa Liidu Statistikaamet (Eurostat) sõlmis INSPIRE@EC projekti lepingu konsortsiumiga, millise lahendus põhineb ESRI tehnoloogial. Leping hõlmab tehniliste komponentide arendust Euroopa Komisjoni ruumiandmete infrastruktuurile (SDI) vastavalt Euroopa Ruumiandmete Infrastruktuuri (INSPIRE) nõuetele.

INSPIRE@EC projekti skoobiks on luua efektiivne INSPIRE-ga ühilduv, veebipõhine geoinfosüsteemi (GIS) rakendus mis rahuldab Euroopa Komisjoni kasutajate nõudeid ning eriti mis puudutab ootusi rakenduse töökiirusele. Projekt sisaldab INSPIRE@EC geoportaali ja selle administreerimise tööriistade projekteerimist ja juurutamist ning ruumiandmete ja teenuste registri loomist.

Lepingu peatöövõtja on con terra GmbH, mille üks osanikke on ESRI maaletooja Saksamaal ESRI Geoinformatik GmbH. Konsortsiumi partnerid alltöövõtjatena on HNIT-BALTIC, UAB, kes on ESRI maaletooja Leedus, Lätis ja Eestis, ESRI Teenuste Division ja Leuveni Katoliku Ülikooli Georakenduste Osakond.

Guenther Pichler, ESRI Europe Euroopa Liidu ärijuht kommenteeris lepingut: „ Meil on rõõm olla selle projekti konsortsiumis. Erilist tähelepanu pööratakse selle jätkusuutlikkusele luues lihtsasti hooldatavad ja administreeritavad lahendused, mis põhinevad kaasaegsetel geoinfo ja IT standarditel ja vastavad INSPIRE nõuetele.”

Kogu projekt kestab 30 kuud sisaldades 12 kuud süsteemi arendusele ja 18 kuud hooldusele. Põhieesmärgiks on analüüsida juurutusprotsess sammhaaval, et selgitada välja vajadused lisanõuete ja –protsesside järele, ning seejärel integreerida need protsessi.

„INSPIRE@EC projekt on tähtis samm liikumisel andmete levitamisest andmete ja teenuste jagamiseni”, ütles Andreas Wytzisk con terra projektijuht ja vanemkonsultant. „Meie selge eesmärk on aidata Eurostat’il liikuda praegusest prototüüpkeskkonnast tootmiskeskkonda, keskendudes kasutajatoele Euroopa infoühiskonna hüvanguks”.

ESRI ingliskeelne pressiteade:

http://www.esri.com/news/releases/09_1qtr/european_commission.html

 

ESRI ettevõttest

ESRI on juba 1969. aastast alates aidanud inimestel kogu maailmas geograafiliselt mõelda ja planeerida. GIS-valdkonna turuliidrina on ESRI-l kasutajad rohkem kui 350 000 organisatsioonis sealhulgas Ameerika Ühendriikide 200 suuremas linnas, enamus riikide valitsusasutustes, rohkem kui kahes kolmandikus Fortune 500 ettevõtetest ning enam kui 7000 kolled˛is ja ülikoolis. ESRI rakendused töötavad rohkem kui miljonil töökohaarvutil ja tuhandetel veebi- ja ettevõtteserveritel ning on vundamendiks maailma kaardistamisel ja ruumianalüüsidel. ESRI on ainuke tarkvaratootja, mis pakub terviklikke tehnilisi lahendusi töökohaarvutitel, mobiilsetel seadmetel, serveritel ja internetiplatvormidel. Täpsem info: www.esri.com.