Geograafia nädala raames toimunud üritused


Geograafia nädala raames on hea tava, et geograafia vallas tegevad inimesed käivad haridusasutustes oma igapäeva tööd ja eriala tutvustamas. Nii käis AlphaGIS Tallinna Reaalkooli 10-nendikele rääkimas geoinformaatika kasutusaladest ja selles vallas õppimisvõimalustest. Alates tulevast kevadest on nende klasside õpilastel võimalik valida geoinformaatika valikkursus õpetaja Piret Karu juhendamisel.

Veel käisime külas Gustav Adolfi Gümnaasiumis 4-ndatel klassidel. Rääkisime kaartidest ja kaardilugudest. Koostasime ka ise veebikaardi ning panime kokku kaardiloo Tallinna Loomaaia haruldatest loomadest. Link kaardiloole SIIN

Peale üldhariduskoolide jõudsime ka kutseõppeasutustes ja kõrgkoolides erinevates Eestimaa paikades, milledest võttis aktiivselt osa kümneid GIS-huvilisi igas vanuses. Vaata pilte toimunud üritustest AlphaGISi facebooki lehelt .

Lisaks loomulikult andsime panuse ka 20. novembril Eesti Rahvusraamatukogus toimunud GIS teabepäeva “Geograafia paneb paika” (loe lähemalt) õnnestumisse oma ettekandega kaardilugudest. Esitlusega ”Kaardilugude loomine koolitunnis” saab tutvuda siin:

______________________________________