GIS-andmekogu „Avalikud andmed Eesti kohta“


Kui Teil on GIS-andmeid, aluskaarte, teenuseid, rakendusi, mida soovite ka teiste GIS-kasutajate ja huvilistega jagada, siis kutsume üles neid avalikustama selleks spetsiaalselt loodud grupis tasuta ArcGIS Online keskkonnas. Selle jaoks oleme loonud sinna grupi „Avalikud andmed Eesti kohta“, kuhu juba praegu oleme lisanud GIS-spetsialistide hulgas enamkasutatavad kaardid ja rakendused. Andmekogu näeb www.arcgis.com (Groups, otsing „Eesti“, „Estonia“ vmt) või otselingilt:

http://www.arcgis.com/home/group.html?owner=nilsn&title=Open%20data%20from%20Estonia%20-%20Avalikud%20andmed%20Eesti%20kohta

ArcGIS Online on Esri nö ladu kaartide, andmete, rakenduste ja töövahendite jaoks, mille kaudu saab igaüks oma kaarte ja andmeid jagada. Keskkonda on üles laetud juba suur hulk andmeid nii Esri, tema partnerite kui erinevate GIS-kasutajate poolt ning neid saab vaadata ja kasutada ArcGIS Online veebikaardirakendustes, ArcGIS Explorer Desktop ja ArcGIS Desktop rakenduses ning erinevates mobiilsetes seadmetes. Kui Te soovite oma kaardid teha erinevatel platvormidel (veeb, desktop, nutitelefonid jm) kättesaadavaks ja nimetatud andmekogust leitavaks, saatke palun oma ettepanekud alphagis@alphagis.ee.