Ilmus ArcGIS Pro 2.4


Esri lansseeris 27. juunil 2019 ArcGIS Desktop tarkvara ArcGIS Pro 2.4 versiooni. ArcGIS Pro on järjest enam populaarsust kogumas ka Eestimaal ning (kauaaegsetele ja uutele) kasutajatele soovitame tänasel hetkel kindlasti esimese valikuna kaaluda just ArcGIS Pro-ga töötamist:

NB! ArcGIS Desktop eelneva põlvkonna peamine rakendus ArcMap on küll jätkuvalt Esri poolt toetatud (neil päevil ilmus ka ArcMap 10.7.1), kuid sellega seotud uuenduste maht ei ole kaugeltki ArcGIS Pro-ga võrreldav.

Värskelt ilmunud ArcGIS Pro uusversioon sisaldab teiste hulgas realiseeritud kujul kümneid lõppkasutajate poolt ArcGIS Ideas lehel esitatud ettepanekuid, mille kohta leiate täpsema ülevaate allolevast klipist:

Samuti on parendatud eelnevates versioonide puudujääke ja programmivigu (bugs), mille täpse loetelu leiate siit.

Alljärgnevalt toome teieni valiku ArcGIS Pro 2.4 täiendustest:

Täiustatud kartograafia

Dünaamiline info lahterdamine

Dünaamiline objektide lahterdamine – suuremate punktobjektide kogumite kompaktsem kuvamine, mis väikeses mõõtkavas visualiseeritakse nn lahterdatud kujul ning suuremas mõõtkavas välja joonistatuna, mis tagab sisuosa arusaadavuse.

Iga lahter jäädvustab andmeid kõigi objektide kohta, mille servad jäävad piirava lahtri alale ning neid saab nt agregeerida vastavalt igas lahtris sisalduvate objektide koguarvule.

 

 

 

 

 

Animeeritud leppemärkide kaasamine

Realistlikum 3D visualiseerimine – 3D vaated ja mudelid on veelgi realistlikumad tänu järgnevatele kujutusviisidele:

  • Ambient Occlusion – stimuleerib valgust alades, mis asuvad varjus (nt lõhed, servad), et parendada sügavuste paremat tunnetust.
  • Eye-dome Lighting – lihtsustab reljeefi ja kujundite eristatavust tihedalt pakitud punktipilve andmekogus.
  • Material Support in Markers – 3D mudelites on punktsümbolitele võimalik määrata metalli tekstuure, läikivaid pindu või valgustundlikkust, et muuta need realistlikumaks.
  • Water fill Symbol – veekogudel kasutatava animeeritud pindleppemärgi kaudu saab tekitada erinevaid värviaistinguid, “mängida” lainete suuna ja intensiivsusega jms.

 

 

 

 

 

Võimalusterohkem 3D profiilide koostamine ja kuvamine – kasutajal on rohkem valikuid vaadelda huvipakkuvamat (selekteeritud) sisu nt LAS andmetest. Lisandunud on nt perspektiivvaates info jälgimine (Planar Navigation) jm.

3D profiilvaadete koostamine ja kasutamine
Planar Navigation

 

 

 

 

 

 

 

3D vahendite Interactive Analysis grupis on võimalik kasutada Cut & Fill funktsiooni, millega on lihtne dünaamiliselt jälgida nt mahtude suurusi ja nende muutusi.

ArcGIS Pro kujundusvaate (layout) täiendusi

ArcGIS Image Analyst uuendused

ArcGIS Pro laiendus ArcGIS Image Analyst sisaldab Pixel Editor nimelist töövahendite kogumit, milles olevad algoritmid annavad märksa vabamad käed muuta ja töödelda rasterandmete piksliväärtusi kas üksikult või gruppide põhiselt:

  • Muuda multispektraalseid või ühe laineala alusel kirjeldatud pildiandmeid
  • Muuda kõrgusandmeid, et täita ebatäpsustest tingitud statistilisel pinnal (mudelis) esinevaid auke või eemaldada anomaalseid tippe
  • Pikslite, rasterpõhiste regioonide reklassifitseerimine jne

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NB! Põhjaliku ülevaate ArcGIS platvormi kõigist viimase aja toodete uuendustest leiate neil päevil ilmunud Esri pressiteatest. Võimalikud täpsustavad küsimused palume edastada otse hooldus@alphagis.ee