ArcGIS Server (ArcGIS Enterprise) baaskursus


Kursusel õpitakse tundma ArcGIS for Server (uue nimega ArcGIS Enterprise) toote peamisi töövahendeid ja võimalusi, mis on tsentraalselt hallatav ning paljusid (üheaegseid) kasutajaid toetav serveripõhine platvorm organisatsiooni GIS-rakenduste levitamiseks. ArcGIS for Server võimaldab luua ja kasutada GIS-rakendusi ja veebiteenuseid ning töötada välja muid ruumiandmeid kasutavaid spetsiaalseid lahendusi, mis on käideldavad kas brauseripõhiselt, töökoha GIS tarkvaraga või välitingimustes mobiilse seadmega. Koolitusel saadakse esmased teadmised kaarditeenuste loomiseks, eraldiseisvate (out-of-the-box) veebirakenduste genereerimiseks ArcGIS for Server Manager mooduliga jne. Käsitletakse ka Portal for ArcGIS installeerimise ja igapäevase konfigureerimise töövõtteid ning selle administreerimisega seotud askpekte. Kursus on mõeldud eeskätt GIS-analüütikutele ning edasijõudnud ArcGIS Desktop kasutajatele, kes soovivad omandada oskusi GIS-andmete haldamiseks ja levitamiseks veebipõhiste aplikatsioonide kaudu.

Koolitus toimub kahel päeval, kokku 16 akadeemilist tundi. Kõik kursuse läbinud saavad koolitusmaterjalid ja Esri koolitustunnistuse, millel on märgitud kursuse nimetus, maht ja toimumise aeg. Õppetöö viiakse läbi eesti keeles, materjalid on inglise keeles.

NB! Kursusel osalemiseks on soovituslik varasem (töö)kogemus ArcGIS for Desktop (Basic, Standard ja/või Advanced tase) tarkvaraga ja/või Esri algtaseme kursuse (nt. “ArcGIS Desktop baaskursus“, “ArcGIS I” vms) läbimine.

1. Toimumiskoht ja -aeg

 • AlphaGIS koolituskeskus, Mustamäe tee 4 (IV korrus), Tallinn
 • Aeg: 6.-7. august 2018

2. Hind

ArcGIS Server baaskursus, koolituskursus:  590 EUR

(1 kursusel osaleja hind koos käibemaksuga 20%,  mille sees on kohvipausid ja lõunasöök)

3. Koolituskursuse ajagraafik

 • 8.45-9.00 Saabumine, hommikukohv
 • 9.00-10.30 Õppetöö
 • 10.30-10.45 Kohvipaus
 • 10.45-12.15 Õppetöö
 • 12.15-13.00 Lõuna
 • 13.00-14.30 Õppetöö
 • 14.30-14.45 Kohvipaus
 • 14.45-16.30 Õppetöö
 • 16.30-17.00 Täiendavad küsimused, päeva kokkuvõte

4. Koolitaja

Koolitaja on AlphaGIS OÜ tehnoloogiajuht Tõnis Laur.

5. Koolituse tutvustus – kliki siia

Käsitletavate kursuse teemade detailne loend Esri standardi alusel – kliki siia

6. Muud tingimused

Koolitusel osalemiseks on vajalik eelnevalt registreerida (tel. 656 4228 või e-post alphagis@alphagis.ee). Registreerimise kinnitamiseks esitab AlphaGIS osalejale arve koolituse eest tasumiseks. Arve tähtaegse mittetasumise korral lisandub arvele viivis 0,1% päevas. Koolitusest osalemisest loobumise korral hiljemalt 5 päeva enne koolitust tagastatakse koolitustasu täies ulatuses ning loobumisel hiljemalt 2 päeva enne koolitust tagastatakse osavõtutasu 50% ulatuses.

NB! AlphaGIS jätab endale õiguse koolitus ära jätta, kui registreerunud on alla 3 inimese. Sel juhul informeeritakse registreerunuid ning nad liidetakse järgmiste koolitustega.