Linnade ja valdade päevad 2012


AlphaGIS osales 15.-16. veebruaril Tallinnas Sokos Hotel Viru konverentsikeskuses Eesti suurimal omavalitsusalasel aastaüritusel ”Linnade ja valdade päevad 2012”. Kahe päeva jooksul said omavalitsuste töötajad ja nende koostööpartnerid saada osa erinevatest sessioonidest ning osaleda valdkonnapõhistel seminaridel. Infopäevadel osales kahel päeval üle 1200 külastaja ning väljapanekuga tutvustas end 25 asutust. AlphaGIS oli traditsiooniliselt ka sel aastal stendis huvilistele tutvustamas Esri GIS-lahendusi ja Trimble GPS-seadmeid.

AlphaGIS ettevõttest esines seminaril Ranel Suurna, kelle ettekanne ”KOV-i geoinfosüsteem ja andmete tasuta avalikustamine ArcGIS Online abil” on kättesaadav http://www.alphagis.ee/data/KOV_geoinfosüsteem_ja_andmete_tasuta_avalikustamine_ArcGIS_Online_abil.pdf

Ettekandes tutvustati lisaks tavapärastele GIS-tööriistadele ka uusi tasuta ArcGIS Online võimalusi omavalitsustele vabaandmete levitamiseks ja veebipõhiste töövahendite loomiseks. Nüüdseks on ArcGIS Online keskkonda lisandunud mitmeid uuendusi. Ühe võimalusena saavad http://www.arcgis.com/ keskkonda sisse loginud kasutajad näha ArcGIS Online avalehel interaktiivset galeriid Eesti piirkonna kaartidest ja rakendustest.

“Linnade ja valdade päevad” ürituse koduleht http://www.linnadvallad.ee/