Rahvusvaheline ESRI kasutajate konverents San Diegos


Maailma suurim GIS üritus ESRI kasutajate rahvusvaheline konverents toimus 25.-29. juulini USAs Kalifornias San Diegos. Konverents toimus juba 25. korda ning mastaabid olid tõesti väga suured: 13400 osalejat 130 riigist, rohkem kui 1500 kasutaja ettekannet jne.

Konverentsi plenaarettekanne ESRI president Jack Dangermond’lt oli keskendunud selle aasta teemale “GIS Helping Manage our World” (GIS aitab juhtida meie maailma) ehk kuna maailm on järjest enam ülerahvastatud, siis on sellel oluline mõju keskkonnale, kus me elame. “Me peame oma maailma paremini juhtima”, rääkis Dangermond. GIS rakendusvaldkondi on sedavõrd palju, et raskem on nimetada valdkonda kus GISi ei kasutata. Seetõttu oli Jack Dangermondi näidete loetelu väga pikk. Muu hulgas oli GISi kasutusvaldkondade seas näide ka Eestist, Raivo Laidma (Pärsti Vallavalitsus) poolt koostatud üldplaneeringukaardi fragment (vt näidet).

 

 

Jack Dangermond nimetas GIS tehnoloogia tuleviku kohta, et GIS areneb internetis GeoWeb’ks ehk keskkonnaks kus üksikud süsteemid ühendatakse süsteemide süsteemiks. Tulevikus laieneb väga kiiresti veebipõhiste GIS teenuste hulk, kus on palju teenusepakkujaid ja lihtsad kasutajatööriistad.

http://www.esri.com/events/uc/openingday/plenary_highlights.html

 

Järgmine ESRI rahvusvaheline konverents toimub 7-11. augustini 2006.a. Registreerimise ja ettekannete esitamise kohta loe lähemalt:

http://www.esri.com/events/uc/index.html

 

Alljärgnevalt on võimalik otsida ettekandeid nii pealkirja, autori kui ka valdkonna kaupa:

http://gis.esri.com/library/userconf/proc05/index.html

 

Vaata konverentsi fotosid >>