Rahvusvaheline ESRI kasutajate konverents San Diegos


18.-22. juunini kogunesid GIS-i kasutajad üle maailma taas San Diego Convention Center’sse 27. korda toimuvale rahvusvahelisele ESRI kasutajate konverentsile. Viis päeva toimunud konverentsi põhiidee on jagada üksteisega teadmisi ning rohkem kui 14000 osavõtjale oli see taas võimalus rohkem kui 286 tehnilise seminari käigus õppida uusi tehnoloogiaid, jagada oma oskusi teistega ning saada osa parimatest näitetest GIS-tehnoloogia valdkonnas.

 

Sellel aastal täitus 25 aastat esimese ARC/INFO ilmumisest ning seega oli võimalik teha ka tagasivaade kui palju on tehnoloogia selle ajaga arenenud. Arvutid olid siis miljon korda aeglasemad ja kallimad kui praegu, meenutas ESRI president Jack Dangermond, ning järgmise kümne aasta pärast on nad miljon korda kiiremad ja odavamad kui praegu.

 

Loomulikult peatus Jack Dangermond palju järgmisel ArcGIS 9.3 versioonil, milles ta toonitas, et suuri ja struktuurseid muutusi ei tule ning põhirõhk on kvaliteedi parandamisel. ArcGIS Server täienduste nimekiri oli siiski väga aukartustäratav alates dokumentatsioonist, skaleeritavusest, jõudlusest, koosvõimest jne. Samuti on tulemas tugi Postgre SQL, Oracle Express ja DB2 andmebaasidele.

 

Ettekande kohta lähemalt:

http://blogs.esri.com/Info/blogs/ucblog/archive/tags/highlight/default.aspx

 

Järgmine, 28. ESRI rahvusvaheline konverents toimub 4.-8. augustini 2008.a.

 

Ettekanded on kättesaadavad:

http://www.esri.com/events/uc/openingday/proceedings_dvd.html

 

Vaata konverentsi fotosid >>