San Diegos toimus 37. Esri rahvusvaheline kasutajate konverents


San Diego võõrustas 27.06.-01.07.2016 järjekorras juba 37. rahvusvahelist Esri kasutajate konverentsi, mis sel aastal kandis alapealkirja “GIS Around the World” ning tõi kokku ligi 17 000 osalejat üle kogu maailma. Ürituse kavaprogramm oli tavapäraselt rikkalik, sisaldades rohkem kui 300 erinevat sessiooni, kus sõna sai ligi 1000 esinejat! Ettevõtetest oli näitusehallides esindatud üle 250 eksponendi.

Plenaarsessioonil anti põhjalik ülevaate nii Esri uusimatest toodetest ja trendidest ning samuti sai kuulda/näha paljude eluvaldkondade esindajaid, kellele GIS on igapäevaseks töövahendiks. Teiste hulgas jagasid oma praktilisi kogemusi veebipõhise GIS-tehnoloogia efektiivsest rakendamisest Aucklandi omavalitsuse haldusalas ning nendega seotud instantsides sealsed spetsialistid. Kindlustus– ja maaklerettevõtte Guy Carpenter esindajad illustreerisid erinevate mudelite alusel geoanalüütika vahendeid riskianalüüside tegemisel. Drone2Map for ArcGIS ja teised uusimad Esri tooted on juba leidnud kasutust Kalmari piirkonna arheoloogiliste uuringute teenistuses, USDA Metsateenistuses jne. Kirjanik Andrea Wulf võttis konverentsi peaesinejana ette põneva ajaloolise rännaku Alexander von Humboldti radadele ning mõtestas lahti tema tähenduse nüüdisaegse geograafia arenguloos.

Kõik plenaarsessioonil toimunud ettekanded on videona järelvaadatavad http://video.esri.com/series/265/2016-esri-user-conference-plenary

Erinevate sessioonide ettekanded on kättesaadavad http://proceedings.esri.com/library/userconf/index.html