Teabepäev “Kaugseire tööriistad geoinformaatikas”


Aeg: reede 28.11.2008

Koht: Maa-ameti suur saal, Mustamäe tee 51, 10602 Tallinn

 

Reedel 28. novembril 2008 korraldavad Maa-amet ja AlphaGIS koostöös kaugseire temaatilise seminari “Kaugseire tööriistad geoinformaatikas”. Üha suurenev hulk kättesaadavat infot satelliitkujutiste ja aeropildistuse andmete näol on muutnud kaugseire meetodite kasutuse geoinformaatika valdkonnas järjest olulisemaks. Nimetatud protsessis etendavad tähtsat rolli ka asjakohased tööriistad ja tööprotsessid, mis aitavad efektiivselt ja täpselt vajalikku informatsiooni koguda ning erinevatel eesmärkidel kasutada. Kaugseire töövahendeid kasutatakse andmete kogumisel, visualiseerimisel, andmetöötlusel ja kaugseire-andmete analüüsil. Infopäeval tutvustatakse tehnoloogilisi lahendusi kaugseire teel saadud andmete kasutamiseks, ettevalmistamiseks, analüüsimiseks ja levitamiseks ning kuidas vastavaid lahendusi kasutatakse erinevates rakendusvaldkondades.

 

KAVA

 

10.00 Avasõnad – Raivo Vallner, Maa-amet
10.10 Kaugseire vahendid geoinformaatikas – Aivo Vard, AlphaGIS
10.20 ArcGIS rakendused ja kaugseire, ArcGIS Server Image Extension – Tõnis Laur, Ranel Suurna, AlphaGIS
11.00 ENVI tutvustus: terviklik kaugseire andmete analüüsi platvorm – Robert Aliasghari, Franck Le Gall, ITT VIS*
   
11.30-12.00 Kohv
   
12.00 Kaugseire andmete analüüsi interaktiivsed tööprotsessid ning ENVI & ArcGIS integratsioon – Robert Aliasghari, Franck Le Gall, ITT VIS*
13.00 ENVI kaugseirelahenduste rakendusvaldkonnad – Robert Aliasghari, Franck Le Gall, ITT VIS*
14.00 Seminari lõpetamine

*ettekanne on inglise keeles

 

Teabepäevale on oodatud erinevate erialavaldkondade spetsialistid, kes oma igapäevases töös puutuvad kokku kaugseire-andmetega või tunnevad vajadust nende andmete kasutamiseks. Kaugseire tööriistu kasutatakse paljudes valdkondades: metsandus, looduskaitse, linnaplaneerimine, põllumajandus, kartograafia, lennundus, sisejulgeolek, riigikaitse jne.

 

Seminari välisesinejad on ettevõttest ITT Visual Information Solutions (ITT VIS). ITT VIS on ITT Corporation tütarettevõtte, mis on spetsialiseerunud eeskätt integreeritud kaugseire töövahendite ja tarkvaralahenduste arenduse, projekteerimise ja konsultatsiooniga seotud teenuste pakkumisele, mida kasutatakse kaugseire-andmetega seotud ülesannete (kogumine, visualiseerimine, andmetöötlus jne) teostamiseks. See võimaldab erinevate eluvaldkondade (keskkonnauuringud, biotehnoloogia, metsandus, looduskaitse, linnaplaneerimine, põllumajandus, kartograafia, lennundus, sisejulgeolek, riigikaitse jne) spetsialistidel satelliitkujutiste ja aeropiltidega seotud informatsiooni paindlikku haldamist, analüüsi ja levitamist. Hetkel kasutavad ITT Visual Information Solutions tarkvara (ENVI, IDL, IAS jt) enam kui 200000 asutust rohkem kui 100 riigis üle kogu maailma. ITT VIS kohta loe lähemalt http://www.alphagis.ee/menu.php?view=2,152.

 

Üritusel osalemine on tasuta.

 

Registreerimine toimub e-posti aadressil alphagis@alphagis.ee, telefonil 656 4228 või faksil 656 4230.

 

 

Kohtumiseni seminaril!

 

 

AlphaGIS