ArcGIS Enterprise


Mis on ArcGIS Enterprise?

ArcGIS Enterprise (varem ArcGIS server) on kompleksne ja suurte võimalustega serveripõhine platvorm organisatsiooni GIS rakenduste levitamiseks, mida hallatakse tsentraalselt ja mis toetab paljusid kasutajaid. ArcGIS Server võimaldab luua ja kasutada tsentraliseeritud GIS-rakendusi ja veebiteenuseid ning töötada välja muid ruumiandmeid kasutavaid spetsiaalrakendusi, mis on kasutatavad brauseripõhiselt, töökohatarkvaraga või välitingimustes mobiilse seadmega. Samuti on ArcGIS Enterprice`il valmidus integreeriga GIS-lahendusi teiste ettevõtte ärisüsteemidega (CRM, ERP).

ArcGIS Enterprise’i lahendus võimaldab teil hallata oma organisatsiooni asukohaandmeid ühe integreeritud üldlahendusega. Lahendus sobib kliendi IT-keskkonda ning tagab hea jõudluse ja kasutatavuse. Andmete jagamine on lihtne ja teavet saab hallata kasutaja identiteedi abil.

Arendajad saavad .NET ja/või Java platvormidel ArcGIS Enterprice keskkonnas luua töökoharakendusi, mis suhtlevad serveriga klient-server põhimõttel. ArcGIS Enterprice aluseks on ArcObjects, ESRI platvormist sõltumatud tarkvarakomponendid ja standardne GIS-raamistik, millel põhineb kogu ArcGIS-i tooteperekond.

 

Mis on uut ArcGIS Enterprice 10.6? 

Ingliskeelne video tutvustab lähemalt ArcGIS Enterprice uusima versiooni värskeimaid funktsionaalsusi:


Täiendavaid eestikeelseid ArcGIS Enterprice ja teisi seotud tooteid tutvustavaid videod on võimalik vaadata ka AlphaGIS’i videogaleriist ESRI päevade konverentsilt: http://vimeo.com/tag:esrip%C3%A4evad2012 

ArcGIS Enterprice tooted

Kõik ArcGIS Enterprice tooted on erineva funktsionaalsusega. Eristatavad on Advanced ja Standard tasemed, mis baseeruvad sarnastel komponentidel. Kõige võimalusterohkem on Advanced, millele järgneb Standard tase. Analoogiliselt ArcGIS Desktop toodetega sisaldab ka iga ArcGIS Enterprice`i funktsionaalsem toode madalama tasemete võimalusi.

ArcGIS Server Advanced on mõeldud organisatsioonile, kelle jaoks on oluline ligipääs tsentraalsele, serveripõhisele GIS andmebaasile ning võimalus levitada GIS- teenuseid üle asutuse (Intranet) või võrgu (Internet). Advanced tase võimaldab andmete haldamist ja 2D/3D visualiseerimist ning teostada geotöötluse ja ruumianalüüsi(de)ga seotud protseduure ja redigeerimist otse veebipõhiselt. Samuti sisaldab see tase vaikimisi nelja laiendust (3D,Spatial,Network ja Geostatistical) ning tööriistu mobiilsete rakenduste koostamiseks/kasutamiseks (ArcGIS Mobile, Enterprise litsentsitüübi korral).

ArcGIS Server Standard on mõeldud organisatsioonile, kelle jaoks on oluline ligipääs tsentraalsele, serveripõhisele GIS andmebaasile ning võimalus levitada kaardiandmeid üle asutuse (Intranet) või võrgu (Internet). Standardfunktsionaalsuse alla kuuluvad võimalused ka andmete haldamiseks ja 2D/3D visualiseerimiseks. Valikuliselt on juurde lisatavad laiendused (Network, Image, Data Interoperability, Workflow Manager).

ArcGIS Server Basic on mõeldud organisatsioonile, kelle jaoks on oluline ligipääs tsentraalsele, serveripõhisele GIS andmebaasile ning võimalus levitada GIS- andmeid üle asutuse. ArcGIS Server Basic tasemel on olemas tehnoloogiline platvorm serveripõhiseks geoandebaaside hoidmiseks, haldmiseks ja levitamiseks (nn veebipõhine andmete replikatsioon Web-based data replication).

Iga ArcGIS Enterprice toote soetamise puhul tuleb sõltuvalt nõuetest andmebaasile ja riistvarale määratleda ka litsentsi tüüp (Enterprise või Workgroup):

Workgroup

Enterprise

Andmebaasiühenduste piirarv

10

Piiramatu

Andmemahu piirang andmebaasi kohta

10 GB

Piiramatu

Litsentseeritavate tuumade maksimum arv

4 tuuma

Piiramatu (min 4 tuuma, laiendatav)

Serveri komponentide laiali jagamine

Ühes masinas

Toetatud

ArcGIS Enterprise põhivõimalused

  1.  Veebipõhiste GIS töökohtade loomine ja veebiteenuste levitamine erinevatele kasutajarühmadele;
  2. Kasutada arenduseks juba olemasolevaid standardseid GIS komponente(näiteks erinevad API’d);
  3. Arendada omaloodud rakendusi kasutades .NET või Java keskkondi, et rahuldada spetsiifilisi kasutajavajadusi;
  4. Keskne GIS tarkvara ja teenuste haldamine ettevõttes;
  5. Integreeritav muude ärisüsteemidega (CRM, ERP);
  6. Keskne mitmekasutaja andmebaasi redigeerimine;
  7. Ruumianalüüside ja protseduuride teostamine serverkeskkonnas.

Detailsemad kirjeldused on kättesaadavad Esri ja ArcGIS ressursside vastavatel saitidel:

Muu info

  • ArcGIS Enterprise komponentide miinimumnõuded – kliki siia
  • ArcGIS Enterprise 10.6 funktsionaalsuse tabel – kliki siia
  • Andmete paigutamise võimalused geoandmebaasis – kliki siia

Veebikaardid

Tutvu ka ArcGIS Enterprise abil loodud interaktiivsete veebikaartide näidetega: