Portal for ArcGIS


Mis on ArcGIS for Portal?

Portal for ArcGIS on keskkond mis hõlmab endas ArcGIS Serveri võimekust ja ArcGIS Online’i teenuste mitmekesisust. Portal for ArcGIS on geoportal, mille kaudu saab jagada kaarte, rakendusi ja muid ruumiandmeid ning nendega seotud informatsiooni nii oma asutuse siseselt kui ka avalikkusega. Geoportaali, mille kaudu admeid jagatakse, saab oma soovi järgi disainida, nii et see moodustaks osa asutuse struktuurist. Portali kaudu saab väga täpselt kontrollida, kes millisele osale sisust ligi pääseb nii asutuses kui avalikkusele suunatud andmetest ja teenustest. Portal for ArcGIS sisaldab endas geoportaali veebilehe näol, konfigureeritavaid kaardivaatureid, Web AppBuilder for ArcGISi, 3D vaatureid, erinevaid ArcGIS rakendusi nii mobiili- ja veebirakenduste vallast.

PortalForArcGIS_1

Portal for ArcGIS põhivõimalused

Portal for ArcGIS koondab kokku kogu geograafilise info Teie ArcGIS platvormilt ja võimaldab seda jagada kogu Teie organisatsiooni ulatuses. Mõned näited, mida Portal võimaldab:

  • Luua, salvestada ja jagada veebikaarte.
  • Luua ja majutada veebikaardirakendusi.
  • Otsida erinevaid GIS-andmeid kogu organisatsiooni ulatuses.
  • Luua gruppe jagamaks andmeid ja teenused kaastöötajatega.
  • Jagada GIS-rakenduste linke.
  • Jagada kaardi ja kihtide pakette kasutamaks ArcGIS Desktop tarkvaras.

Portal toob GISi inimesteni, võimaldades neil kasutada kogu ArcGISi võimekust, isegi, kui neil pole eelnevat kogemust GISiga.

Täpsem info on leitav siit.

 

Portal for ArcGIS tutvustav inglisekeelne video

 

Muu info

Portal for ArcGIS miinimumnõuded – http://server.arcgis.com/en/portal/latest/install/windows/portal-for-arcgis-system-requirements.htm

Portal for ArcGIS intstallatsiooni juhised – http://server.arcgis.com/en/portal/latest/install/windows/welcome-to-the-portal-for-arcgis-installation-guide.htm

Portal for ArcGIS blogi – https://blogs.esri.com/esri/arcgis/category/services/

Portal for ArcGIS videoõpetused – http://video.arcgis.com/series/40/server/order/desc