Personaalne konto


Mis on personaalne ArcGIS Online?

ArcGIS Online on veebikeskkond, mis võimaldab tasuta koostada, otsida ja kasutada erinevaid kaarte ja veebirakendusi ning samuti jagada enda või asutuse poolt tehtud kaarte/rakendusi teiste kasutajatega ja organisatsioonidega. Otsest vajadust GIS desktop või serveri tarkvara järgi ei ole – palju võimalusi on kättesaadavad veebibrauseri kaudu. ArcGIS Online keskkonnast on võimalik leida Esri ja ArcGIS kommuuni poolt avalikustatud kaarte ja rakendusi, kasutada põhjalikku otsingumootorit, töövahendeid kaartide koostamiseks, liituda GIS kommuunide gruppidega (sh luua ka uusi gruppe). Samuti on kasutajate päralt personaalne töökeskkond isikliku konto salvestamiseks ja haldamiseks ning tagatud ligipääs ArcGIS Explorer Online rakendusele erinevate ressursside kasutamiseks ja slaidiesitluste tegemiseks.

Tutvu video abil

Tutvu ArcGIS Online pakutavate võimalustega Eesti andmete põhjal tehtud ettekandega ja sellega seotud demoesitlusega ”ArcGIS Online – lihtne ja tasuta GIS igaühele” video kaudu, mis on kättesaadav:

 

Kuidas alustada ArcGIS Online keskkonna kasutamist?

1. Esmalt loe läbi eestikeelne juhend, mida saad alla laadida siit

2. Liigu veebisaidile ArcGIS.com

3. Koosta endale isiklik kasutajakonto (juhul, kui varasemast ei ole tehtud Esri global account`i) ja logi keskkonda sisse.

4. Tutvu juhendis kirjeldatud ArcGIS.com pakutavate võimalustega.

5. Lae üles vajalikud andmed oma arvutist ja lõimi neid Esri poolt pakutud aluskaartidega, luues nii oma isikliku veebikaardi, mida on võimalik teistega jagada.

6. Loo uus kasutajate grupp (või liitu olemasolevaga) ning kutsu sinna inimesi, kellega on vaja GIS-i alast koostööd teha.

7. Tee oma andmed ja kaardid grupiliikmetele kättesaadavaks ning alusta GIS-i alast ühistööd veebibrauserist lahkumata.

Viited detailsematele ArcGIS Online eestikeelsetele juhenditele (.pdf):


Viited Eesti kaardiandmete alusel koostatud ArcGIS Online videomaterjalidele: