Veebirakendused


Esri pakub ArcGIS raamistikus erinevaid tasuta kaardirakendusi ja arendusvahendeid nende kohandamiseks. Kõigil on võimalik neid vahendeid kasutades luua interaktiivseid ja funktsionaalseid kaardirakendusi, publitseerimaks teistele oma andmeid ja kasutamaks ära oma geotööriistu.

 

1. Lihtsalt konfigureeritavad kaardid

ESRI konfigureeritavad kaardirakendused lasevad luua ja publitseerida veebikaardirakendusi kiirelt, ilma programmeerimata. Vali paljude kaardimallide seast sobivam, pidades silmas kolme lihtsat küsimust: kes on selle kasutajad, mida peab selle rakendusega teha saama ja milline see rakendus välja peab nägema. Igal pakutaval kaardimallil on midagi erinevat ja omapärast.

 

Kogu töö saab tehtud kuue lihtsa sammuga

six-steps-to-make-your-first-app

 

Valida saab:

Leia konfigureeritavate rakenduste galleriist endale sobivaim, mis aitab efektiivselt oma vajaliku info kohale viia muutes kaardid jagatavateks veebirakendusteks!

2. API’d arendajatele

ArcGIS arendajad saavad samas kasutada erinevaid arendusvahendeid API’de näol, loomaks kohandatud kaardirakendusi, mis täidavad täpselt konkreetseid ülesandeid või vastavad detailselt ärinõuetele ning spetsiifilistele protsessidele.

Nendeks API vahenditeks on vastavalt tehnoloogiatele:

 

Ka Eestis laialdaselt kasutusel!

Kõigile tuntud ja tihti kasutatav “Tark tee” interaktiivne kaardirakendus on loodud just ArcGIS API for Flex abil:

 

Näiteks Eesti Geoloogiakeskus on kasutanud oma interaktiivse kaardirakenduse loomisel Flex API’t, tulemuseks on järgnev visuaalselt köitev ja funktsionaalne veebikaart:

 

Veeteede Amet on kasutanud oma interaktiivse kaardirakenduse Nutimeri loomisel lihtsat Web AppBuilder platvormi, mille lihtsal konfigureerimisel koondati oluline info navigatsiooniteabest ühte rakendusse.