Välitöövahendid


arcPAD2Windows keskkonnal jooksvatele välitööjaamadele on võimalik valida ArcPad ja ArcGIS Mobile tarkvarade vahel. Teile sobilikuma lahenduse leidmiseks ja tootetutvustuste saamiseks palume ühendust võtta meiega aadressil alphagis@alphagis.ee

Kaardistustarkvara  ArcPad
GIS tööprotsessi täitmise tarkvara  ArcGIS for Windows Mobile

 

ArcGIS for Windows Mobile

ArcGIS for Windows Mobile aitab organisatsioonidel jagada GIS võimalusi ning andmeid kesksest geoandmebaasist erinevatele mobiilsetele seadmetele. Tarkvara abil on võimalik pakkuda intuitiivseid ja produktiivseid mobiilseid GIS rakendusi, mis tõstavad andmete täpsust ja parandavad GIS tööprotsesse organisatsioonis läbivalt.

Lihtsalt kasutatav ArcGIS for Windows Mobile rakendused võimaldavad välitöölistel, kellel ei pruugi olla varasemat GIS kogemust, teha järgnevat:

  • Kasutada kaardiliidest
  • Teha ruumilisi päringuid
  • Skitseerida uusi nähtusi
  • Kasutada integreeritud GPS võimalusi
  • Redigeerida keskset GIS andmebaasi

Tutvu ArcGIS for Windows Mobile edulugudega (inglise k.)

Vaata lähemalt tutvustavaid demo videosid

ArcPad

ArcPADArcPad on mobiilse GIS-i ja välikaardistuse rakenduste tarkvara, mis võimaldab käsi- ja mobiilsete  seadmete kaudu välitingimustes kaardistamist, GIS-i ühendust ja GPS`i integreerimist (sh GPS  navigatsioon). Tarkvara on riistvara osas ühilduv Windows platvormil töötava väliarvuti ja  integreeritud käsi-GNSS/GPS seadmega (nt erinevad Trimble Mapping & GIS tooted). Andmete kogumine ja analüüs ArcPad-ga on kiire ja käepärane ning välitingimustes on hõlbus KOHESELT teostada ka digitaalandmete täiendamise ja haldamisega seotud toiminguid. ArcPad kaudu on võimalus olemasolevate geoandmed välitöödele kaasa võtta ning kasutada neid seal kas lähteandmetena või lihtsalt täiendavate kaardikihtidena ning realiseerida mitmesuguseid ruumiandmetega seonduvaid toiminguid (päringute koostamine, kaardil navigeerimine ja mõõtmine, defineeritud vaateulatuste (bookmark) loomine, kaardikirjade lisamine, sümboloogia muutmine jne).

Tehniline platvorm installeerimiseks ja kasutamiseks

Reeglina kasutatakse ArcPad-i erinevates mobiilsetes seadmetes (GPS-tehnoloogia valmidusega sülearvutid, tahvelarvutid, väliarvutid jne). Kui töötatakse näiteks käsi-GPS seadmega (nt Trimble GeoExplorer või Juno seeria tooted), siis esmalt on vajalik ArcPad installeerida statsionaarsesse töölaua arvutisse (PC) või sülearvutisse (laptop). Programmi installeerimise fail on kättesaadav Esri kodulehelt: http://www.esri.com/software/arcgis/arcpad/evaluate. Allalaadimiseks tuleb Esri kodulehel registreerida end ka kasutajana. Vajaduse korral saab installeerimise faili küsida ka AlphaGIS tehnilise toe meeskonna käest. ArcPad tarkvara tasuta demoversiooniga on võimalik järjest töötada kuni 20 minutit. Pärast seda tuleb programm uuesti käivitada. Tasulise püsilitsentsiga töötamisel ajalist piirangut ei ole ning selle soetamiseks tuleks vajaduse korral samuti pöörduda AlphaGISi poole.

Proovi ArcPad tarkvara: http://www.esri.com/software/arcgis/arcpad/evaluate

Eestikeelne juhendmaterjal ArcPad peamistest töövahenditest: http://www.alphagis.ee/data/img/ArcPad_10_EST_juhend.pdf

Sobilike käsi-GNSS/GPS seadmetega saad tutvuda siit

Tutvu ArcPad kasulike töövahendite kasutamise võimalustega alloleva eestikeelse videoklipi abil