ENVI LiDAR


ENVI LiDAR on spetsiaalne rakendus LiDAR andmehulkadega töötamiseks, võimaldades luua fotorealistlikke 3D-visualisatsioone ning tuvastada ja eristada punktipilvest lihtsal viisil erinevaid objekte. 

3D-andmete ettevalmistamine ruumianalüüsideks

ENVI LiDAR võimaldab töödelda mahukaid punktipilvi, tuvastada ja eraldada kiiresti ja lihtsalt 3D-objekte ning eksportida 3D-tooteid, et neid koos muu kaugseireandmestikuga edasistes analüüsides kasutada või GIS-i töövoogudesse lisada.

3D-objektide tuvastamine ja eraldamine

ENVI LiDAR kasutab töölaua kogu võimsust vajalike 3D-objektide kiireks ja mugavaks tuvastamiseks.

Traditsioonilised meetodid objektide nagu hooned, puud, elektriliinid ja elektripostid tuvastamiseks on keerukad ja ajamahukad. ENVI LiDAR võimaldab LiDAR andmestikust leida huvialuseid objekte kas automaatselt või tuvastades ja redigeerides neid käsitsi 3D-keskkonnas. Objekte saab eraldada nii kogu punktipilve ulatuses, kasutaja defineeritud alal kui mitmel LAS failil samaaegselt.

Tulemuste kontrollimine

Tulemuste kontrollimiseks võimaldab ENVI LiDAR kasutada fotorealistlikku 3D-keskkonda, et leida redigeerimist vajavaid spetsiifilisi andmepunkte ja üksikuid objekte.

Toodete ja andmekihtide eksportimine

Peale objektide tuvastamist ja eraldamist saab need eksportida erinevate toodete või andmekihtidena, et teostada täiendavaid ruumianalüüse, jagada 3D-mudeleid või kaasata GIS-i rakendustesse.

ENVI LiDAR abil loodud ja eksporditud tooteid ja andmekihte on võimalik edasi töödelda näiteks ENVI või ArcGIS keskkonnas. Täiendavate analüüside teostamiseks ENVI tarkvara abil pakub ENVI LiDAR lihtsasti kasutatavat linki, et automaatselt avada vajalikud andmed otse ENVI keskkonnas.

Rohkem informatsiooni Harris Geospatial Solutions kodulehelt: siit

Video 3D-hoonete automaatse tuvastamise ja eraldamise kohta LiDAR andmestikust