GeoExplorer 3000


GeoXT3000Trimble GeoExplorer 3000 seeria sisaldab ühte GPS seadet GeoXT. Seade ühendab endas alla meetri täpsusega GPS vastuvõtjat ja Microsoft® Windows Mobile™ 6.0 pihuarvuti operatsioonisüsteemi. GPS ja Windows Mobile platvorm võimaldavad kõrge kvaliteediga andmete kogumist ja talletamist ettevõtte GIS-i tarbeks. Maksimaalse tootluse tagamiseks saab välitööde jaoks valida sobivaima tarkvara, olgu selleks siis standardne ESRI ArcPad või Trimble TerraSync™ välitöö tarkvara või mõni spetsiaalseks rakenduseks välja arendatud tarkvara.

GeoXT on loodud kasutamiseks keerulistes tingimustes (nt. raskesti läbitavad maastikud, halvad ilmaolud jne). Sisseehitatud Bluetooth® kaablivaba ühendus ja WiFi võimaldab suhelda teiste Bluetoothi võimaldavate seadmetega, lugeda e-posti või kasutada Interneti. 480×640 resolutsiooniga sunlight-readable ekraan suudab ka ereda päikesevalguse käes kuvada väga selge ja terava pildi. Tootedisain hõlbustab samuti välitöö mugavat teostamist, kuna pliiatsi saab kinnitada otse ekraani kõrval olevasse spetsiaalsesse kinnituspesasse.
Välitöödel annab kõrgekvaliteediline GPS vastuvõtja parima võimaliku täpsuse. GeoXT seade toetab RTCM (Radio Technical Commission for Maritime Services) protokolli vahendusel kättesaadavat reaalaja DGPS parandussignaali formaati. Sellega seonduvalt võimaldab GeoXT seade ka Eesti tingimustes tugijaama reaalajaparandite kasutamist. Tugijaama kasutamise teenust pakuvad nt. Eesti Maaülikool ja firma Geosoft OÜ. Alternatiivse meetodina võib kasutada ka hilisemat järeltöötlust. See tähendab võimalust kasutada välitöödel Trimble GPScorrect tarkvara. Viimane salvestab mõõtmiste kohta SSF andmefailid ning järeltöötlus teostatakse nimetatud failide alusel, kus kasutatakse kas GPS Pathfinder Office tarkvara või Trimble Analyst™ laiendust ESRI ArcGIS Desktop tarkvara (nt. ArcView) jaoks.
GeoXT näol on tegemist kompaktse ja mitmekülgse töövahendiga, mis on loodud töötamiseks pikkadel tööpäevadel ja seda ka ekstreemsemates tingimustes. Aja jooksul järjest suurenenud andmemahtude ja programmidega tõrgeteta töötamiseks on seadmel Marvell 520 MHz X-scale protsessor ja 128 MB operatiivmälu (RAM). GeoXT käsiGPS suurendab tootlikkust välitöödel, mis tagab usaldusväärsed ja ajakohased andmed kaalutletumate otsuste langetamiseks.
Seadmes on GIS andmete salvestuseks küllaldaselt ruumi ning lisaks on võimalik Secure Digital (SD) kaardipesa abil lisada lisamälu, et kõik vajalikud kaardiandmed ära mahutada. GeoXT seadmel on sisseehitatud wireless LAN ja Bluetooth®, mis annab välitingimustes vajaduse korral ligipääsu ka kõige värskematele andmetele otse Interneti või organisatsiooni sisevõrgu kaudu.

Põhiomadused :

  • Täpsus <1 m, (reaalaja)parandeid kasutades 0,5 m
  • Microsoft Windows Mobile Version 6.0, mis võimaldab paindlikku lahendust kasutatava tarkvara valikul
  • Alla meetri täpsusega GPS vastuvõtja koos sisseehitatud   EVEREST™ tehnoloogiaga peegeldunud signaalide eemaldamiseks
  • Vastupidav korpus: veekindel, põrutuskindel ja tolmukindel
  • 1 GB + laiendatav SD mälu
  • Kõrge resolutsiooniga VGA ekraan
  • Bluetooth ja wireless LAN võrguühendus

GeoXT kohta loe täiendavalt Trimble kodulehelt – kliki siia

GeoXT toote spetsifikatsioon – kliki siia