Stipendium


ESRI NOORE TEADLASE STIPENDIUM 2018

Suurepärane võimalus tublidele tudengitele saada osa San Diegos toimuvast maailma suurimast GIS-konverentsist!

Esri ja AlphaGIS korraldavad ka käesoleval aastal juba traditsiooniks saanud Esri Noore Teadlase stipendiumi konkursi. Võitjal avaneb võimalus osaleda Californias, San Diegos 9.-13. juulil 2018 toimuval rahvusvahelisel Esri kasutajate konverentsil. Stipendium sisaldab lennupileteid San Diegosse, hotellikulusid, pääset Esri kasutajate konverentsile (sh kohtumist Esri president Jack Dangermondiga) ning päevaraha. Lisaks saab konkursi võitja 1 aasta kehtiva tasuta ArcGIS for Personal Use litsentsi ning pääsme Esri päevade raames toimuvale konverentsile “GIS – geograafia kaudu“, mis toimub 19. aprillil 2018 Tallinnas.

Konkursil osalemiseks palume esitada vormistatud kujul töö, mille tegemisel on kasutatud Esri ArcGIS tehnoloogiat (ArcGIS Online, ArcGIS Desktop, ArcGIS Desktop laiendused, ArcGIS Enterprise, CityEngine, ArcPad jne). Sobilikud on nii põnevad veebikaardid, uurimustööd, projektid, tarkvararakendused kui ka midagi täiesti uudset. Stipendiumi saavad taodelda kuni 30. eluaasta vanused bakalaureuse ja/või magistriõppe tudengid, kes käesoleval hetkel veel õpivad või on vastava kraadi omandanud 2017. aastal. Töö tuleb esitada posterettekandena ja selle sisu peab olema inglise keeles. Tehniliste nõuete osas peab poster vastama kvaliteetse väljatrüki nõuetele ehk siis olema koostatud kõrge resolutsiooniga pdf või png failina 300 dpi ulatuses.

Tööde juures hinnatakse:

  • Sisukust, uudset lähenemist ja loomingulisust
  • Tulemuste praktilist väärtust
  • Tehnilist teostust

Tööde esitamise tähtaeg on 16. märts 2018 ning võitja kuulutame välja Esri päevadel 19. aprillil 2018 hotellis Euroopa.

Töid hindavad Eesti tunnustatud GIS ja geomaatika professorid erinevatest ülikoolidest. Täpsema kohapealse info saamiseks palume pöörduda kõrgkooli GIS-valdkonnaga seotud õppejõudude poole. AlphaGIS kontaktisik on Ranel Suurna (ranel.suurna@alphagis.ee), kelle kaudu saab ka täpsemat infot kõrgkooli konktaktisikute jm osas. Stipendiumi tutvustava brošüüri trükifail on allalaetav siit.

NB! AlphaGIS OÜ jätab endale õiguse jätta stipendium välja andmata situatsioonis, kui konkursil osaleb vähem kui 3 võistlustööd.

2017. aastal pälvis stipendiumi Sander Varbla Tallinna Tehnikaülikoolist, kelle töö teemaks oli “Geoidi mudeli täpsuse hindamine merel kasutades selleks laeval mõõdetud GNSS kõrgusprofiile” ning kelle muljeid kohapeal toimunust saate lugeda siit ning kuulata videoklipina:

Kõigist 2017. aastal üle maailma riiklikest voorudest San Diegosse välja valitud Esri noore teadlase stipendiumi saanud töödega saate tutvuda läbi asjakohase kaardiloo https://arcg.is/1HD8bT