Stipendium


ESRI NOORE TEADLASE STIPENDIUM 2019

Suurepärane võimalus tublidele tudengitele saada osa San Diegos toimuvast maailma suurimast GIS-konverentsist!

Esri ja AlphaGIS korraldavad ka käesoleval aastal juba traditsiooniks saanud Esri Noore Teadlase stipendiumi konkursi. Võitjal avaneb võimalus osaleda Californias, San Diegos 8.-12. juulil 2019 toimuval rahvusvahelisel Esri kasutajate konverentsil. Stipendium sisaldab lennupileteid San Diegosse, kohapealset majutust hotellis, pääset Esri kasutajate konverentsile (sh kohtumist Esri president Jack Dangermondiga) ning päevaraha. Lisaks saab konkursi võitja 1 aasta kehtiva tasuta ArcGIS for Personal Use litsentsi ning pääsme Esri päevade raames 8.-9. mail 2019 Tallinnas toimuvale konverentsile “GIS – geograafia kaudu“.

Konkursil osalemiseks palume esitada vormistatud kujul töö, mille tegemisel on kasutatud Esri ArcGIS tehnoloogiat (ArcGIS Online, ArcGIS Desktop, ArcGIS Desktop laiendused, ArcGIS Enterprise, CityEngine, Drone 2Map jne). Sobilikud on nii põnevad veebikaardid, uurimistööd, projektid, tarkvararakendused kui ka midagi täiesti uudset. Stipendiumi saavad taotleda kuni 30. eluaasta vanused Eesti Vabariigi kodanikest bakalaureuse ja/või magistriõppe tudengid, kes käesoleval hetkel veel õpivad või on vastava kraadi omandanud 2018. aastal. Töö tuleb esitada posterettekandena ja selle sisu peab olema inglise keeles. Tehniliste nõuete osas peab poster vastama kvaliteetse väljatrüki nõuetele ehk siis olema koostatud kõrge resolutsiooniga pdf või png failina 300 dpi ulatuses.

Tööde juures hinnatakse:

  • Sisukust, uudset lähenemist ja loomingulisust
  • Tulemuste praktilist väärtust
  • Tehnilist teostust

Tööde esitamise tähtaeg on 15. märts 2019 ning võitja kuulutame välja Esri päevadel 8. mail 2019 Nordic Hotel Forum hotellis.

Töid hindavad Eesti tunnustatud GIS ja geomaatika professorid erinevatest ülikoolidest. Täpsema kohapealse info saamiseks palume pöörduda kõrgkooli GIS-valdkonnaga seotud õppejõudude poole. AlphaGIS kontaktisik on Kaisa Laur (Kaisa.Laur@alphagis.ee), kelle kaudu saab ka täpsemat infot kõrgkooli konktaktisikute jm osas. Stipendiumi tutvustava brošüüri trükifail on allalaetav siit.

NB! AlphaGIS OÜ jätab endale õiguse jätta stipendium välja andmata situatsioonis, kui konkursil osaleb vähem kui 3 võistlustööd.

2018. aastal pälvis stipendiumi Holger Virro Tartu Ülikoolist, kelle töö teemaks oli  “Eesti linnade kasvu kvantifitseerimine linnalise ala tiheduse funktsiooni näitel

Holger Virro koos Esri presidendi Jack Dangermondiga San Diegos 2018. aastal toimunud auhinnagalal