Uued publikatsioonid ‘Esri Press’ kirjastuselt – võimalus tellida või laenutada AlphaGIS kontorist


“Esri Press” kirjastusel on ilmunud mitmeid uusi ja erialaseid publikatsioone, mida on võimalik endale tellida või kasutamiseks laenutada läbi AlphaGIS kontori. Altpoolt leiate lühitutvustused kõige uuemate raamatute kohta, mis kõik on kättesaadavad ka AlphaGIS kontoris.

“Semiology of Graphics”, autor Jacques Bertin

Ilmunud on “Semiology of  Graphics“ uus trükiversioon, mille autoriks on maailmas laialdaselt tuntud teabe visualiseerimise ekspert Jacques Bertin (1918-2010).
Esmakordselt ilmus publikatsioon juba 1967. aastal. Raamatu sisu põhineb autori praktilisel kogemusel kartograafina töötades ning annab sidusa ülevaate graafilise esitluse analüütilisest teooriast. Sisaldades enam kui 1000 näidist kaartidest ja diagrammidest ning seal kasutatavatest kartograafilise kujundamise tehnikatest/meetoditest, on see hariv lugemisvara nii kartograafidele kui ka graafilise disaini ning kujundamisega seotud spetsialistidele.
Täpsem informatsioon ESRI Press kodulehelt

“Web GIS: Principles and Applications”, autorid Pinde Fu ja Jiulin Sun

WEB GIS tutvustab veebis olemasolevaid võimalusi GIS-rakendusteks; samuti leiab raamatust infot paindlikest lahendustest kasutamaks GIS-rakendusi koos modernse IT-infrastrukuuriga. Raamat pakub lugejale laialdase ülevaate WebGIS’i rakendustest ning erinevatest GIS-funktsioonidest.

Täpsem informatsioon ESRI Press kodulehelt

 

 

 

 

“Getting to Know ESRI Business”, autor Fred L.Miller

Raamat aitab kaasa ESRI ® Business Analyst rakenduste ning selle võimaluste tundmaõppimisel. Sisaldab ekraanipiltidega varustatud ülevaatliku sisuga praktilisi harjutusi.

Täpsem informatsioon ESRI Press kodulehelt

 

 

 

 

“Getting to Know ArcGIS Desktop”, autorid Tim Orsby, Eileen Napoleon, Robert Burke, Carolyn Groessl ja Laura Bowden.
Õpik annab ülevaate GIS-valdkonna peamisest terminoloogiast, õpetades neid kasutama Esri tehnoloogia kaudu. Varustatud detailsete illustratsioonidega ning suure hulga põhjaliku sisuga harjutustega erinevatest teemadest.

Täpsem informatsioon ESRI Press kodulehelt

 

 

 

“GIS Tutorial 2: Spatial Analysis Workbook”, autor David W.Allen

Uuendatud versioon, mis on sobilik õppimiseks ArcGIS 10 versiooniga. Raamat pakub hulga praktilisi harjutusi, mis aitavad kasutajatel lahendada geoanalüüsiga seotud ülesandeid parendades ka üldisi analüüsioskusi antud vallas.

Täpsem informatsioon ESRI Press kodulehelt

 

 

 

 

“GIS Tutorial 3: Advanced Workbook”, autorid David W.Allen, Jeffery M.Coffey

Raamat on mõeldud edasijõudnud praktikutele, kes on eelnevalt tutvust teinud GIS Tutorial 2 poolt pakutavate võimalustega. Õpik aitab arendada GIS oskusi, muutes need veelgi tõhusamaks ning produktiivsemaks. GIS Tutorial 3 on jagatud nelja ossa: geoandmete haldamise raamistiku kavandamine; nende kogumine ja haldamine, töövoogude optimeerimine jne.

Täpsem informatsioon ESRI Press kodulehelt

 

 

 

Esri on lisaks juhtivale GIS-tehnoloogia ettevõttele tuntud ka erialaste publikatsioonide kirjastajana. Ülikoolides ja ettevõtetes kasutatakse laialdaselt Esri raamatuid ja õpikuid, mis on asendamatud abivahendid GIS-tehnoloogia paremaks tundmaõppimiseks nii algajatele kui ka tippspetsialistidele. Esri publikatsioonide nimekiri ja sisututvustus on kättesaadav Interneti-aadressilt http://esripress.esri.com.

NB! Kõigil huvilistel on jätkuvalt võimalik Esri publikatsioone AlphaGIS-i kaudu tellida ning soovi korral ka tähtajaliselt laenutada.

AlphaGIS-i poolt laenutatavate Esri publikatsioonide nimekiri asub SIIN: