Uus ArcGIS Online märts 2014 versioon!


ArcGIS Online 2014 märtsikuised uuendused muudavad lihtsamaks oma pilveteenuste haldamise, lihtsustavad üleüldist kasutamist ning lisavad mitmeid uusi võimalusi ja täiendusi:

Kohandatavad rollid

Kohandatavad rollid annavad rohkem võimalusi ja paindlikust oma organisatsiooni kasutajatele õiguste määramisel. Näiteks omate kasutajaid, kellele tahate anda kaartide nägemise õiguse, kuid mitte gruppide loomise võimalust või näiteks soovite määratleda kasutajad, kes saavad publitseerida objekte, kuid mitte tekitada pildiüksuseid. See administratiivne võimalus lubab teil lisada uusi rolle, mille saate konfigureerida vastavalt oma organisatsiooni vajadustele, lähtudes oma tööprotsessidest ja funktsionaalustest, mida soovite oma kasutajatele lubada.

Analüüsid

 • Kasuta uut „Tuleta uued asukohad“ tööriista, et luua oma huvipiirkonnas uued objektid, mis vastavad ette seatud kriteeriumitele. Need kriteeriumid võivad baseeruda nii atribuutide (näiteks konkreetsel maakasutuse tüübil) kui ka ruumilistel päringutel (näiteks 1 km raadiuses jõest).
 • Uus „Leia sarnased asukohad“ tööriist leiab paigad, mis on kõige sarnasemad ühele või enamatele viidatud asukohtadele, baseerudes defineeritavatele kriteeriumitele.
 • Nüüdsest saab analüüsida KML kihte
 • Ülekatte kihtide analüüsil on nüüd võimalik määratleda väljundobjektide tüüp, kui kasutatakse lõikumise meetodit.
 • Üle 30 uue riigi on lisatud kihtide rikastamise tööriista.
 • Klikates „Käivita analüüs“, küsitakse nüüdsest alamenüüs analüüsitavate objektide tüüpi: Kaardimärkmed, KML või teised kihigrupid, mis sisalavad objekte.

Kaart

 • Peale CSV faili publitseerimist majutatud objektikihiks, saate kaardisirvijas teostada kihis olevate aadresside ülevaatust. Saab kaardistada kõik soovitused puuduvatele aadressidele või muuta atribuutide välju tabelis, et sobitada aadressid individuaalselt.
 • Saadaval on kolm uut sümbolite ja kaardimärkmete malli, mis on mõeldud loodusõnnetuste, infrastruktuuri ja infrastruktuuri kahjustuste visualiseerimiseks.
 • Kasuta uut „navigeeri kõigi objektide juurde“ võimalust, et hankida teekondi kuni 20 asukohapunktini.

Ühtne sisselogimine ArcGIS platvormil

Nüüdsest toetab platvorm üle erinevate väljundite sisselogimist. See tähendab, et olenemata rakenduse päritolust (Marketplace, oma arendajate loodud, pilveteenuste mallid), kui te olete kord juba sisse logitud, siis edaspidi sama sessiooni käigus küsitakse juba automaatselt teie aktsepteeringut kasutada oma konto infot uuele väljundile ligipääsuks.

Offline kaardid

Võrguühenduseta kaardid lubavad teil vaadata, koguda ja uuendada objekte ka siis, kui teil puudub võimalus internetiga ühenduda. Kasuta Collector for ArcGIS tarkvara, et laadida alla võrguühenduseta kaarte vaadata, koguda ning muuta andmeid. Halda kaardi sisu oma seadmes ja sünkroniseeri muudatused kui omad taas võimalust ühenduda.

Operations Dashboard for ArcGIS

Operations Dashboard for ArcGIS toetab nüüd veebibrausereid ja seda k.a iOS ja Android tahvelarvutitel. Saate kasutada dünaamilisi kaardikihte andmeallikatena ja otsida objekte koordinaatide ja asukohtade abil. Samuti on uued tööriistad selektsioonide loomiseks ja haldamiseks ning vastavate tulemkirjete kohandamiseks

Rakenduste mallid

 • Leia, muuda ja filtreeri on uus konfigureeritav mall, mis lubab teil otsida objekte, muuta ja määrata atribuutide väärtuseid ja filtreerida sisu.
 • Kokkuvõtte vaatur on uus konfigureeritav  mall, mis summeerib numbrilised atribuudid konkreetses töökihis, parajasti avatuna olevas kuvaulatuses. Kokkuvõtteid saab konfigureerida näitama summat, keskmist, miinimumi ja maksimumi konkreetsete väljade kohta.
 • Maaüksuse sirvija on ümber nimetatud „Leidjaks“, et peegeldada selle kasulikust enamaks kui lihtsalt maatükkide otsinguteks
 • Võimalus kasutada uusi malle „Avalik informatsioon“ ja „Teenuse otsing“, millede kasutamise infot saab hankida ja tagasisidet teostada siit grupist: http://www.arcgis.com/home/group.html?owner=esri_en&title=Early%20Adopter%20Templates

ArcGIS sisu

 • Esri aluskaartide süsteem on optimeeritud veelgi paremale jõudlusele ja skaleeritavusele. Enam ei kuvata enamasti „Map data not yet available“ pildiüksuseid – selle asemel näidatakse parima saada oleva aluskaardi tõlgendust vastavast asukohast. Lubatud on ka WMTS ligipääs kaartidele.
 • Teekondade leidmine on nüüd toetatud ka eesti ja läti keeles! Samuti on saadaval uus Teekondade Leidmise kasutusvalmis teenus töökohatarkvarale.
 • Andmete rikastamise uuendus sisaldab endas andmeid enam kui 30 uuele riigile, mida saab nüüd kokku kasutada enam kui 100 riigis üle maailma.

Activity Dashboard for ArcGIS

Activity Dashboard for ArcGIS haldusliides on saadaval ArcGIS Marketplace keskkonnast. See veebikaart pakub organisatsiooni administraatoritele ligipääsu tegevuste põhistele mõõdikutele, reaalajas raportitele ja muule kasulikule informatsioonile oma online kaardistuse platvormi kohta.

_______________

Abi

Pilveteenuste abi on saanud uue välimuse ning on kasutajasõbralikum ja atraktiivsem informatsiooni leidmiseks. Abi on kättesaadav nüüdsest: http://doc.arcgis.com/en/arcgis-online/.

ArcGIS Online GIS pilveteenuste ja interaktiivsete veebikaartide loomise võimalus on automaatselt kõigil ArcGIS töökohatarkvara kasutajatel, kellel on aktiivne ArcGIS töökohatarkvara hooldusteenus. Oma konto aktiveerimiseks, uue konto soetamiseks, demonstratsiooni saamiseks või muudes seotud küsimustes võtke meiega ühendust alphagis@alphagis.ee ning abistame Teid oma GIS tööülesannete pilvepõhiseks muutmisel.

Lisainfo ArcGIS Online kohta: http://www.arcgis.com/features/