Uus LiDAR andmete töötlemise tarkvara E3De


Kaugseireandmete visualiseerimise, töötlemise, analüüsimise ja jagamise tarkvaralahenduste arendusega tegelev Esri partnerettevõte ITT Visual Information Solutions on välja lasknud uue, spetsiaalselt LiDAR andmete töötlemiseks mõeldud tarkvara E3De.

 

E3De võimaldab luua fotorealistlikke 3D-visualisatsioone ja eraldada punktipilvest lihtsal viisil erinevaid objekte ja tooteid. Uus tarkvara aitab andmeid kiirelt ette valmistada, eraldada täpselt objekte, kontrollida ja redigeerida tulemusi ning eksportida erinevaid tooteid edasisteks analüüsideks. LiDAR andmestikust tuletatud informatsiooni saab nüüd mugavalt kaasata mitmesugustesse ruumianalüüsidesse näiteks nähtavusanalüüsil, metsa inventeerimisel või linnaplaneerimisel.

 

3D-andmete ettevalmistamine ruumianalüüsideks

E3De suudab töödelda mahukaid punktipilvi, tuvastada ja eraldada kiiresti ja lihtsalt 3D-objekte, viimistleda tulemusi ning eksportida 3D-tooteid, et neid koos muu kaugseireandmestikuga edasistes analüüsides kasutada või GIS-i töövoogudesse lisada.

3D-objektide tuvastamine ja eraldamine

E3De kasutab töölaua kogu võimsust vajalike 3D-objektide kiireks ja mugavaks tuvastamiseks.

Traditsioonilised meetodid objektide (hooned, puud, elektriliinid ja elektripostid) tuvastamiseks on tihti keerukad ja ajamahukad. E3De võimaldab LiDAR andmestikust leida huvialuseid objekte kas automaatselt või tuvastades ja redigeerides neid käsitsi 3D-keskkonnas. Objekte saab eraldada nii kogu punktipilve ulatuses, kasutaja defineeritud alal kui mitmel LAS failil samaaegselt.

Tulemuste kontrollimine

Tulemuste kontrollimiseks võimaldab E3De kasutada fotorealistlikku 3D-keskkonda, et leida redigeerimist vajavaid spetsiifilisi andmepunkte ja üksikuid objekte.

Toodete ja andmekihtide eksportimine

Peale objektide tuvastamist ja eraldamist saab need eksportida erinevate toodete või andmekihtidena, et teostada täiendavaid ruumianalüüse, jagada 3D-mudeleid või kaasata GIS-i rakendustesse.

E3De abil loodud ja eksporditud tooteid ja andmekihte saab edasi töödelda näiteks ENVI või Esri ArcGIS keskkonnas. Täiendavate analüüside teostamiseks ENVI tarkvara abil pakub E3De lihtsasti kasutatavat linki, et automaatselt avada vajalikud andmed otse ENVI keskkonnas.

 

  • Täpsem informatsioon ITT VIS kodulehelt:

https://www.ittvis.com/ProductsServices/E3De.aspx

 

  • Video 3D-hoonete automaatse tuvastamise ja eraldamise kohta LiDAR andmestikust:

http://video.esri.com/watch/706/using-automatic-3d-building-extraction-to-enhance-your-gis