GIS koolitusmaterjalid


Allpool on loetletud mõned viited ja allikad erinevate GIS-alaste koolitusmaterjalide kohta, mis võiksid hõlbustada Teil nii teoorias kui ka praktikas end edasi arendada. Oleme jaganud materjalid erinevatesse kategooriatesse, et leiaksite omale meelepärase lihtsamini üles. Täiendavate küsimuste korral või lisamaterjalide saamiseks palume Teil pöörduda otse AlphaGIS-i poole (alphagis@alphagis.ee).

Teema Kirjeldus Link allalaadimiseks/vaatamiseks

GIS ja kartograafia alused

Õppematerjal on loodud vastavalt maamõõtmise eriala riikliku õppekava geoinformaatika ja kartograafia moodulite sisule ning sisaldab lisaks loengu ja harjutuste materjalidele ka näidisandmeid. Õppematerjali autorid on Ranel Suurna ja Eveli Sisas ning see valmis programmi „Kutsehariduse sisuline arendamine 2008-2013“ raames.

 

Kartograafia alused

Materjal on koostatud vastavalt maamõõtmise eriala riikliku õppekava kartograafia mooduli sisule ning sisaldab lisaks loengu ja harjutuste komplektile ka asjakohaseid näidisandmeid. Õppematerjali autorid on Ranel Suurna ja Eveli Sisas ning see on valminud programmi „Kutsehariduse sisuline arendamine 2008-2013“ raames.

ArcGIS Online

ArcGIS Online on pilvepõhine keskkond, mis võimaldab oma GIS andmed, ülesanded ja tööprotsessid viia kohalikust arvutist välja. Annab võimaluse oma andmeid, kaardirakendusi ja tööriistu lihtsate vahenditega teistega jagada ja ise edasi kasutada. Pakume selle pilvepõhise keskkonnaga tutvumiseks nii videoesitlusi kui ka pdf-juhendeid.

ArcGIS Desktop

ArcPad

Erinevaid juhendeid ArcGIS Desktop 9.2 ja ArcPad 10 versioonide ABC töövahendite kasutamiseks